Ebben azt hangoztatták, hogy az "azonosítatlan források" olyan információkat szolgáltattak, amelyeknek nincs tényszerű alapja és távol állnak a valóságtól.
"Határozottan visszautasítjuk a jelentésben megfogalmazott hamis állításokat" - fogalmaz az NSO állásfoglalása. Arra is kitérnek, hogy a források olyan információkkal látták el a lap munkatársait, amelyeknek nincsen tényszerű alapja. Szerintük ezt támasztja alá az is, hogy ezeket nem támasztották alá dokumentációkkal.
"Utóbbiak annyira felháborítóak és távol állnak a valóságtól, hogy az NSO rágalmazási pert fontolgat".
Azt követően azzal folytatják, hogy az NSO csoportnak jó oka van azt feltételezni, hogy a meg nem nevezett források közlései olyan nyilvánosan is hozzáférhető információkra támaszkodó, félrevezető értelmezésen alapulnak, melyeknek semmi köze sincsen a Pegasus vagy bármely más NSO-termékhez.
Teljes mértékben hazugok és nevetségesek azon kijelentések, mely szerint az adatok az ő szervereikről szivárogtak volna ki, mivel ezeket soha nem is tárolták. Megjegyzik, termékük nem hozható összefüggésbe semmilyen módon Jamal Khashoggi szaúdi újságíró meggyilkolásával.
Mint lapunk is beszámolt róla, korábban a magyar kormány is bevásárolt a cég szoftveréből, amelynek nyomait világszerte több újságíró telefonján is felfedezték, köztük Magyarországon. A kormány részéről Novák Katalin pár szóban azt mondta, sajtóhírekkel nem foglalkozik, a fideszes sajtó szerint konteóról van szó.
Az nemzetbiztonsági bizottság ellenzéki tagjai eközben a testület rendkívüli ülésének összehívását kezdeményezték.