megfigyelés;kémprogram;

- Mindent tagad a kémszoftvert gyártó izraeli cég

Egyúttal perrel fenyegetik az ügyet nyilvánosságra hozó újságírókat.

Tele van téves feltételezésekkel és meg nem erősített elméletekkel az a Forbidden Stories nevű oknyomozó portál által nyilvánosságra hozott ügy, mely szerint többek közt újságírókat és jogvédőket is lehallgattak a Pegasus nevű kémprogrammal- írta közleményében a szoftvert gyártó cég.

Ebben azt hangoztatták, hogy az "azonosítatlan források" olyan információkat szolgáltattak, amelyeknek nincs tényszerű alapja és távol állnak a valóságtól. 

"Határozottan visszautasítjuk a jelentésben megfogalmazott hamis állításokat" - fogalmaz az NSO állásfoglalása. Arra is kitérnek, hogy a források olyan információkkal látták el a lap munkatársait, amelyeknek nincsen tényszerű alapja. Szerintük ezt támasztja alá az is, hogy ezeket nem támasztották alá dokumentációkkal. 

"Utóbbiak annyira felháborítóak és távol állnak a valóságtól, hogy az NSO rágalmazási pert fontolgat".

Azt követően azzal folytatják, hogy az NSO csoportnak jó oka van azt feltételezni, hogy a meg nem nevezett források közlései olyan nyilvánosan is hozzáférhető információkra támaszkodó, félrevezető értelmezésen alapulnak, melyeknek semmi köze sincsen a Pegasus vagy bármely más NSO-termékhez. 

Teljes mértékben hazugok és nevetségesek azon kijelentések, mely szerint az adatok az ő szervereikről szivárogtak volna ki, mivel ezeket soha nem is tárolták. Megjegyzik, termékük nem hozható összefüggésbe semmilyen módon Jamal Khashoggi szaúdi újságíró meggyilkolásával.  

"Szeretnénk hangsúlyozni, hogy az NSO kizárólag ellenőrzött kormányok bűnüldöző és hírszerző szerveinek értékesíti technológiáit, kizárólag azzal a céllal, hogy a bűncselekmények és terrorcselekmények megelőzése révén életeket mentsenek. Az NSO nem üzemelteti a rendszert, és nem látja az adatokat"- fogalmaz a tájékoztatás.

Mint lapunk is beszámolt róla, korábban a magyar kormány is bevásárolt a cég szoftveréből, amelynek nyomait világszerte több újságíró telefonján is felfedezték, köztük Magyarországon. A kormány részéről Novák Katalin pár szóban azt mondta, sajtóhírekkel nem foglalkozik, a fideszes sajtó szerint konteóról van szó.

Az nemzetbiztonsági bizottság ellenzéki tagjai eközben a testület rendkívüli ülésének összehívását kezdeményezték. 

Közel másfél nap után született meg az első reakció a kormánypárti propagandamédiában az üggyel kapcsolatban.