A politikának elvileg semmi keresnivalója sincs a sportban, viszont akkor például az UEFA miért áll le autokratákkal és rendez találkozókat háborús övezetekben, illetve miért tilt meg szivárványszínű akciókat? - kérdi a Die Presse kommentárja az EB végeztével, hozzátéve, hogy simán lement a páneurópai játék, leszámítva a szövetség durva melléfogásait. Amúgy köteteket lehetne teleírni a melegek melletti kiállásról, a letérdelésről vagy épp arról, hogy a szervezet milyen agyafúrtan jár el a járvány ügyében (értsd: hogy igyekezett feltölteni a stadionokat).
A futball kontinentális fellegvára elvileg politikamentes, de csak elvileg - és már rég nem csupán a labdarúgásról van szó. Hiszen Ceferin elnök Bakuban ott ült a VIP-lelátón Alijev azeri, és Ergodan török elnök között. Ahogy végignézte Budapesten bizonyos nézők Mbappénak címzett rasszista megnyilvánulásait.
Magyarország az EUFA megbízható partnerévé lépett elő, miután jó pár Bajnokok Ligája-meccset rendezett a ragály idején. Kérdés, hogy ennek megfelelően miképp nőtt a befolyása, de az biztos, hogy Orbán kihasználta a kínálkozó helyzetet. Lehet, hogy ez is közrejátszott abban, morfondírozik a kommentár, hogy a müncheni stadiont ne lehessen szivárványszínnel megvilágítani?
Miközben a szövetség azt hirdeti, hogy számára a szivárványszín a tolerancia és a nemi szabadság jelképe. Akkor most ki nem politizál? A szervezet elszalasztotta a lehetőséget, hogy egyértelmű jelzést adjon. A politika ellen, a társadalom mellett. Viszont szépen kasszírozott az EB jóvoltából.