;

Európai Parlament;homofóbia;uniós pénzek;Ursula von der Leyen;

- Von der Leyen: Magyarországnak az uniós jog teljes szigorával kell szembenéznie, ha nem hátrál meg

Az Európai Bizottság elnöke nem említett konkrétumokat, de alighanem a fejlesztési pénzek megvonására utalhatott kemény hangvételű beszédében.

"Ez a jogszabály a gyermekek védelmét használja fel az emberek szexuális irányultságuk miatti diszkriminációra... egyenlőségjelet tesz a homoszexualitás és a pornográfia közé.... ez szégyen!"- jelentette ki az Európai Bizottság elnöke az Európai Parlamentben, Strasbourgban.

Ursula von der Leyen a Reuters beszámolója szerint azt hangoztatta a homofób törvény vitáján, hogy Magyarországnak az uniós jog teljes szigorával kell szembenéznie, ha nem hátrál meg, noha konkrétumokat nem említett. Ugyanakkor brüsszeli tisztviselők szerint ez az uniós pénzek befagyasztását jelenti a magyar kormány számára. 

A hírügynökség megjegyzi, hogy Orbán Viktor - aki már 2010 óta miniszterelnök - a liberális Nyugat nyomására egyre konzervatívabbá és harcosabbá vált a hagyományos, katolikus értékek támogatásában. 

A beszámoló kitér arra is, hogy a spanyol kormány a múlt hónapban jóváhagyott egy törvénytervezetet, amely lehetővé tenné, hogy 14 éves kor felett bárki legálisan, orvosi diagnózis vagy hormonterápia nélkül megváltoztathassa nemét. Ezzel Spanyolország lesz az első a nagy uniós országok közül, amely ezt engedélyezi, ezzel is támogatva a leszbikusok, melegek, biszexuálisok és transzneműek (LMBT) jogait.

"Szégyen – talán ez a legjobb kifejezés arra a cirkuszra, amit a gyermekvédelmi törvény kapcsán rendezett az Európai Parlament" - írta Facebook-bejegyzésében a nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár. 

Kovács Zoltán szerint ezzel a "produkcióval sikerült új szintre emelni a kioktató, gyarmattartó, Magyarország- és Orbán-győlülő (sic!) attitűdöt.

 

Az Európai Parlament vitáján nem vesz részt Orbán Viktor. Mint lapunk is beszámolt róla, Novák Katalin ezzel kapcsolatban azt mondta, egy statáriális döntést szeretnének elérni a vád megfogalmazását megelőzően.

Három nemzetközi hírű jogász átvette az Európai Bizottság szerepét és leírta, hogy a jogállamiság magyarországi leépítése miként sodorja veszélybe az EU pénzügyi érdekeit.