- írja egy, a város honlapján megjelent hirdetményre hivatkozva a 24.hu.
A portál szeretett volna többet is megtudni a döntés mögött álló okokról, ezért megkeresték Nagy Bálint fideszes polgármestert. A sajtóosztálytól lényegében egy semmitmondó válasz érkezett, amiben azt írják, hogy a korábbi testületi ülésen mindenről beszámoltak és ha lezárult az értékesítési folyamat, akkor ismét tájékoztatják a nyilvánosságot.
Az önkormányzati ülésen egy képviselő rákérdezett a dologra, de válaszként nem kapott konkrétumokat, csak annyit, hogy a projektnél visszafizetési kötelezettsége van az önkormányzatnak, aminek eleget tudnak tenni.
Mivel a kivitelezés alaposan megcsúszott, ezért az OLAF érdeklődését is felkeltették a folyamatok és a rendőrség nyomozni kezdett. Az önkormányzat oldalán elérhető dokumentum szerint a kivitelező a csúszást a pótmunkákkal és likviditási gondokkal magyarázta, valamint azzal, hogy az OTP befagyasztotta szabad hitelkeretüket. Ám március végi tájékoztatásuk szerint a pénzügyi problémáik nagy részét megoldották, és „intenzíven rendezni tudják/rendezik az elmaradt teljesítéseket” az alvállalkozók felé, így kijelentették, hogy készen állnak a sörház befejezésére.
Így érkeztünk el oda, hogy az önkormányzat pár hónapja felbontotta a szerződést a kivitelezővel és a jelek szerint letettek arról, hogy felújíttassák az épületet. Ezért fordulhatott elő, hogy az eredetileg 850 millió forintos rekonstrukció helyett 601 millió forintért eladják az épületet.
A Kisvárosunkért Érdekvédelmi Egyesület képviselője úgy vélekedik, a pályázatot "szinte ráírták" a Veszprémi Érsekségre azzal, hogy a feltételek között szerepel a kulturális, oktatási és közösségi funkció. Molnár Tibor szerint ezt támasztja alá, hogy a Sörház szomszédságában már működik egy katolikus általános iskola. Az önkormányzati képviselő azt tapasztalta, egyre erősödik az érsekség keszthelyi jelenléte. Hozzátette, alapvetően nincs ellenére az egyházi oktatás bűvölésének, de "annak azonban politikai és bűnügyi felelőse kell hogy legyen, hogy Keszthely gyakorlatilag elveszíti egyik legértékesebb vagyonelemét, amely a kivitelező alaposabb kiválasztásával és ellenőrzésével, európai uniós forrásból, saját tulajdonként újulhatott volna meg, ráadásul a meghiúsult beruházás miatt visszafizetendő összegnek kamata is lesz" - vélekedett Molnár Tibor a 24.hu-nak.