A német belpolitikában elég komoly visszhangot váltott ki az a kezdeményezés, amely szivárványszínűre festette volna a müncheni Allianz Arénát, így tiltakozva a múlt hét kedden elfogadott magyar homofób-törvény ellen. Noha ezt az UEFA nem engedélyezte, ettől még sokan nyilvánítottak véleményt a kérdésben.
Az egyik legfigyelemreméltóbb talán Boris Palmer, Tübingen zöld polgármesterének nyilatkozata, amelyet az Azonnali szemlézett. A politikus azt mondta, meg kéne azoknak is szólalniuk, akik képesek belátni, hogy az UEFA nem engedheti meg, hogy a szimbolikus politizálás terepévé váljék egy stadion. Kritizálta azt is, hogy miért csak a magyar-német meccsen kellett volna szivárványszínnel kivilágítani a stadiont. Úgy véli ezzel, "tudatosan megaláznak” egy európai országot, mivel ha nem csak a magyar csapat ellen irányult volna a kérés, akkor minden más meccsen is ki lehetett volna világítani a melegek mellett az adott stadiont.
Palmer ugyanakkor nyomatékosította: számára is elfogadhatatlan a törvény, amelyet elutasítandónak tart.
Egyúttal értetlenségét fejezte ki amiatt, hogy a számos politikai szimbólum közül miért a szivárványos zászlót kéne csak kiválasztani. Humorosan megemlíti, hogy ezzel az erővel Che Guevera-fejjel, esetleg izraeli vagy palesztin zászlóval is ki lehetne világítani majd a stadionokat. Megjegyezte, a szivárványos zászlót jelképező mozgalmakat sem a teljes elfogadás jellemzi - ugyanis a melegmozgalmon belül is sokan bírálják azon feministákat, akik elutasítják a transzgenderizmust.
Palmer végezetül megjegyezte, ha valaki tényleg a nyílt társadalmat támogatja, akkor azt is el kell viselnie, ha a müncheni Allianz Aréna nem lesz szívárványszínekben kivilágítva.
Persze nem mindenki volt ezen az állásponton.