LMBTI;

- Össztűz alatt Brüsszel a magyar pedofiltörvénnyel kapcsolatos tétlensége miatt

Az Európai Bizottság részletesen elemzi a pedofiliát a homoszexualitással összemosó jogszabályt, hogy az megfelel-e az európai uniós jogi normáknak.

Az Európai Bizottság tisztában van vele, hogy a magyar Országgyűlés elfogadta az LMBTI “propagandát’ tiltó törvényt, és ismeri az arról folyó vitát is. Egyelőre részletesen elemzi a jogszabályt, hogy az megfelel-e az európai uniós jogi normáknak – válaszolta Christian Wigand szóvivő a pedofiliát a homoszexualitással összemosó jogszabályt érintő újságírói kérdésekre a testület szerda déli sajtótájékoztatóján. Általánosságban annyit jegyzett meg, hogy miközben a tagállamok igyekeznek megvédelmezni a gyerekeket a káros tartalomtól, egyensúlyt kell találniuk a szólásszabadság biztosítása és a hátrányos megkülönböztetés tilalma között.

A válasszal elégedetlen újságírók össztűz alá vették a szóvivőt, azzal vádolva a biztosi testületet, hogy tehetetlenül szemléli, amint Magyarországon tíz, Lengyelországban pedig öt éve folyamatosan leépül a demokrácia. – Ezek a kormányok pokollá teszik a szexuális kisebbségekhez tartozó, amúgy is rendkívül sérülékeny és bizonytalan fiatalok életét, miközben Brüsszel folyamatosan és szorosan figyelemmel kíséri a helyzetet – mondta egyikük. A riporterek hiányolták, hogy miért nem szólalt meg az ügyben Helena Dalli egyenlőségért felelős biztos.

Wigand szerint az Európai Bizottság soha nem tartózkodott a kritikától és komoly döntéseket hozott, amikor a hátrányos megkülönböztetés eseteivel szembesült vagy a jogállam megsértését tapasztalta egyik vagy másik országban. Ugyanakkor kötelessége minden esetben megvizsgálni, hogy rendelkezik-e megfelelő hatáskörökkel a beavatkozásra, és mérlegelnie kell a lehetséges jogi lépéseket. Wigand azt mondta, hogy az EU január óta hatályban lévő rendelete – amely büntethetővé teszi azokat a tagállamokat, amelyek a jogállami normákat semmibe véve károsítják meg az uniós költségvetést – nem alkalmazható a friss magyar törvényre, mert az nem kötődik a közösség pénzügyi érdekeihez. Ugyanígy elutasította a felvetést, hogy lengyel mintára Magyarországot is sújtsák a felzárkóztatási pénzek megvonásával. Az Európai Bizottság tavaly elutasította hat olyan lengyelországi település finanszírozását, amely korábban LMBTI-mentes zónának nyilvánította magát.

A kormányzati "civilek" azt szeretnék bemutatni, hogyan herdálta el az ország vagyonát a szociálliberális kormányzás.