Nyilvánosan kell bocsánatot kérnie Karácsony Gergelynek Tiborcz Istvántól egy jogerős ítélőtáblai döntés szerint – tájékoztatta a Perfect Partner Communication kedden az MTI-t.
Tiborcz István azért indított személyiségi jogi pert Karácsony Gergely ellen, mert a politikus az önkormányzati választási kampányban, az általa bevezetni tervezett, ingatlanokat érintő helyi adónemet Tiborcz-adóként emlegette.
A jogerős bírósági döntés indoklásában – írta a kommunikációs cég – a bíróság kifejtette: Karácsony Gergely új adónemmel kapcsolatos névválasztását magyarázó közlései alapján egyértelmű, hogy a politikus választási esélyeinek javítása, azaz politikai haszonszerzés érdekében, a Tiborcz Istvánnal szembeni vélt negatív társadalmi értékítéletet kiaknázandó nevezte el az új adónemet éppen róla.
A személyiségi jogi per alapját a közlemény szerint egy korábbi kúriai döntés képezte, melyben a bírák kimondták: annak ellenére, hogy Tiborcz István Magyarország miniszterelnökének veje, nem minősül közszereplőnek.
A másodfokon eljáró bíróság eltiltotta a további jogsértésektől Karácsony Gergelyt, és kimondta, hogy nyilvános bocsánatkérő közlemény közzétételével kell megkövetnie Tiborcz Istvánt, a következő tartalommal:
Ezen felül Karácsony Gergelynek minden megjelent jogsértő tartalmat törölnie kell, valamint 500 ezer forint kártérítést is meg kell fizetnie Tiborcz Istvánnak.
Tiborcz István üdvözölte a jogerős ítéletet.
Úgy tűnik, ez nem hatotta meg különösebben Karácsony Gergelyt. A főpolgármester Facebook-oldalán reagált a döntésre, és közölte, hogy viszik tovább az ügyet a Kúriára.
Megjegyezte, hogy „Tiborcz István apósa a veszélyhelyzeti szabályozást úgy alakította, hogy az a vejéről elnevezett adónem bevezetését megakadályozza”. Hozzátette, hogy amint a törvényi szabályozás engedi, beszedik a Tiborcz-adót az 500 milliónál értékesebb ingatlanok tulajdonosaitól.
Karácsony Gergely közölte, hogy a kormányváltás után visszaszedik a pénzt a járványon nyerészkedőktől, és „készülhetnek például a lélegeztető-biznisz nyertesei”. Úgy fogalmazott, hogy visszavesznek a kiváltságos kevesek 1 százalékától a 99 százalék többség javára. Posztját azzal zárta, hogy lehet, hogy ezt Mészárosadónak kellene nevezni.