Bérből és fizetésből valóban nem keresett kiugróan sokat Orbán Viktor, de a családi jövedelemnek vannak más forrásai is. A miniszterelnök veje, Tiborcz István például 1,2 milliárd forintnyi osztalékot vett ki legfontosabb vállalatából, míg hétfőn édesapjának cégei számoltak be 2020-as teljesítményükről, mely szerint Orbán Győzőnek nagyjából 580 millió forintos céges jövedelem jutott – írja a G7, mely portál emlékeztetett arra is, hogy a kormányfő múlt pénteken a Kossuth Rádiónak adott szokásos heti interjújában úgy fogalmazott: „Újra kell indítani a gazdaságot. Mert azért megviselt bennünket. Nemcsak a vállalkozásokat, hanem bennünket munkavállalókat is, akik bérből és fizetésből élünk, én is közéjük tartozom, szóval bennünket is megviselt ez a járvány.”
A G7 beszámolt arról is, hogy a kormányfő családja csak az elmúlt években kezdett komolyabb összegeket keresni vállalkozásaival, azaz 2014-et megelőzően nem termeltek annyi nyereséget a cégeik, mint mostanában. Fontos az is, hogy amit hoztak, annak még a jelentős részét is a vállalatokban hagyták, így a család néhány tízmillió forinthoz minden évben hozzájutott, de a 100 millió körüli osztalék elég ritkán jött csak össze.
A 2014-es választások után azonban elkezdték kivenni a vállalkozásaikból a korábban felhalmozott nyereséget, illetve az időközben megugró profitot is. Orbán Viktor szüleinek és testvéreinek ugyan nagyjából egy tucat cégben volt érdekeltsége, ezek közül azonban csak három lett "fejőstehén": a Dolomit Kőbányászati, a Gánt Kő és a Nehéz Kő Kft-k.
Ráadásul ezt az összeget az idén tavasszal további 750 millióval fejelték meg, amikor a Nehéz Kő Kft-t megvette egy vállalkozó.
A portál megjegyezte azt is, hogy Orbán Viktor veje, Tiborcz István üzleti pályája azt követően kezdett meredeken felfelé ívelni, hogy 2013-ban összeházasodott a kormányfő lányával. A BDPST-nek mostanra ő az egyetlen tulajdonosa, a vállalat pedig az elmúlt két évben 3,5 milliárd forint osztalékot fizetett neki.
Ebből valamivel több mint 8 milliárd gazdagította a miniszterelnök szüleit és testvéreit, durván hétmilliárd pedig a kormányfő vejét. Emellett a család kisebb cégei is rendre nyereségesek, de azok az elmúlt évek milliárdos kifizetéseihez képest elhanyagolható profitot termelnek.
Ebben a cikkünkben foglalkoztunk azzal, hogy bár a miniszterelnök a bruttó 2,7 milliós jövedelmével azok közé a bérből és fizetésből élők közé sorolta magát, akiket megviselt a válság, neki még nőtt is a bevétele. Ezzel szemben több százezer embernek azonban valóban romlott az anyagi helyzete.