Szijjártó Péter;osztalék;cég;feleség;

- Jól teljesít Szijjártó Péter feleségének belsőépítészeti cége

Csaknem háromszázmillió forintot kaszált az üzletasszony, de a család vagyoni helyzete a tavalyi adriai jachtozás fényében továbbra sem világos.

Szijjártó Péter felesége 285 milliót keresett cége első teljes üzleti évében: az Interior Design Kft. nevű cég 2020-at 1 milliárd 318 millió forintos nettó árbevétellel és 294,2 millió forint adózott eredménnyel zárta – írja a 24.hu. A lap szerint Szijjártó-Nagy Szilvia a haszon csaknem egészét, 285 millió forintot osztalékként vesz ki cégéből, amely működése első teljes évében átlagosan havi csaknem 110 millió forintos bevételt és havi 24,5 millió forintos nyereséget termelt.

A belsőépítészet bizniszbe beszálló Interior Design Kft. a 2019 júniusi megalapítását követő alig több mint fél év alatt 229 millió forint árbevételt és bő 70 millió forintos nyereséget ért el, amelyből tavaly 68 millió forint osztalékot vett ki a külgazdasági és külügyminiszter neje. A vállalkozás, indulása után kilenc hónappal már egy Porsche Cayenne-t lízingelt, bár honlapjuk máig nem üzemel.

Szijjártóék vagyoni helyzete a tavaly nagy port felverő adriai jachtozás után került reflektorfénybe: a minisztert és családját 2020 augusztusában az Átlátszó munkatársa fotózta le Magyarország egyik leggazdagabb emberének, Szíjj Lászlónak a jachtján a Kornati-szigeteknél.

A 24.hu megjegyezte, hogy a külügyminiszter idén leadott vagyonbevallásából sem derült ki egyértelműen, milyen körülmények között élvezték a közpénzes megbízásokkal százmilliárdos nagyságrendben ellátott üzletember vendégszeretetét.

Korábban pedig a G7 nyomozta ki, hogy egy napra 10 millió forint körüli összegért bérelhető ki egy olyan luxusjacht, mint amilyet Magyarország egyik leggazdagabb embere a Szijjártóék rendelkezésére bocsátott. A miniszternek azonban havi bruttó 1,97 millió forintos fizetése alapján négy évig kellene azért dolgoznia, hogy piaci körülmények között egy hétig béreljen egy ilyen jachtot.

A kormány és a Mol szerint a fenntarthatóságot szolgálja az a törvénymódosítás, amely mentesítené a hazai olaj- és gázkitermelőket a lemerült kutak helyreállítási kötelezettsége alól. Tóth Bertalan MSZP-elnök szerint így maradunk az ezer lyuk országa.