;

tenisz;Roland Garros;Babos Tímea;

- Babos kiesett a selejtező második fordulójában a Roland Garroson

A magyar teniszezőt két játszmában győzte le a múlt héten Belgrádban döntős Ana Konjuh.

A világranglistán 111. magyar játékos miután kedden egy esőszünettel megszakított meccsen 6:4, 2:6, 7:6 (7-2) arányban legyőzte a kínai Jo Hsziao-tit, szerdán két szettben kikapott a világranglista 144. helyén álló, horvát Ana Konjuhtól a párizsi francia nyílt teniszbajnokság selejtezőjében.

Babos Tímea honlapjának beszámolója szerint a 41 perces első játszmában a múlt héten Belgrádban döntős Konjuh úgy húzott el 3:0-ra, hogy ellenfele a második gémben 40-30-ról veszítette el adogatását. Utána a horvát játékos hárított két bréklabdát (0:3). Ezt követően Babos simán hozta adogatását, majd brékelt, végül az egyenlítés is sikerült, a magyar játékos 15-40-ről mentette meg a szerváját. Az ezek után következő három játékot megint Konjuh nyerte, 4:3 után 40-re vette el a magyar teniszező szerváját.

A második játszmában Babos 2:1 után, a negyedik esélyt kihasználva brékelt, majd 4:1-re elhúzott. Konjuh azonban két bréklabdáról megnyerte a szerváját. A magyar játékos még vezetett 5:4-re, de Konjuh 5:5 után brékelt. A végén a horvát játékos két kettőshibát is vétett, közben pedig a hálóba röptézett, de az egyenlőt követő két labdamenetet megnyerte, így bejutott a selejtező harmadik fordulójába. A mérkőzés 1 óra 35 percig tartott.

Babos Tímea párosban a tervek szerint az orosz Vera Zvonarjova oldalán indul a Roland Garroson.

Korábban Gálfi Dalma (235.) kikapott a horvát Jana Fett-től (205.) a kvalifikáció első körében, míg Jani Rékát (184.) a luxemburgi Mandy Minella (207.) verte.

Eredmény: selejtező. 2. forduló:Ana Konjuh (horvát)-Babos Tímea (4.) 6:3, 7:5

A Manchester United az esélyesebb, a labdarúgó Európa-liga döntője előtt, de a Villarreal meggyőző teljesítményt nyújtott a szezonban.