A lap emlékeztet: a városvezető 2011-es vagyonnyilatkozata szerint 2004-ben vásárolt egy 1699 négyzetméteres, akkor még beépítetlen építési telket a városban, ami az azóta felépült társasház tulajdoni lapja szerint megegyezik az ingatlan területével. Az építettő az 1996-ban alapított Turan Bt. volt, amelynek vezető tisztségviselői feladatait egészen 2016-ig Dióssi látta el, jelenleg az 1997-es születésű, tehát 24 éves fia az ügyvezetője és tulajdonosa, a kültagok között pedig a polgármester közel 80 éves édesapja is feltűnik.
A Magyar Narancs a dokumentumokra hivatkozva azt írja, Dióssi Csaba és az apja fejenként 5-5 lakást tulajdonol a társasházban, melyek között vannak közel 60, 70 és 100 négyzetméteresek is. A tulajdoni lapok szerint a társasház nyolc lakását 2017-ben, kettőt pedig 2019-ben vásárolták meg a családi cégtől, a Turan Bt.-től.
A lakások egyébként szerepelnek a politikus vagyonbevallásában is. A polgármester hivatali jövedelme jelenleg bruttó 820 ezer forint, ezen felül ingatlan-bérbeadásból további bruttó 905 ezer forintot keres. A dunakeszi lakásokon túl egy budapesti lakásban és egy szigetmonostori üdülőben tulajdonrészes, jelenleg gazdasági társaságban nincs tisztsége és érdekeltsége. Állampapírban jelentős megtakarítása van (62 millió forint), de komoly tartozás (21,5 millió forint) is terheli.
A Turan Bt. székhelye is a társasház egyik lakásába van bejegyezve, viszont az elérhető cégadatok szerint legalább 2016 októbere óta nincs alkalmazottja.
A lap hiába kereste Dióssi Csabát, ám cikkük megjelenése előtt interjút adott egy helyi lapnak. Ebben beszélt többek között a lakásokról is: (...) egy társasházat építettünk, hogy együtt maradhassunk a gyerekekkel, de meglegyen az önállóságuk. Így édesapám is ide költözhetett. Három generáció él együtt, egymásra számítva, mégis külön.”
Nem a polgármester az első, aki a CSOK-hitel miatt kerül az érdeklődés középpontjába. Mint lapunk is megírta, az igazságügyminiszter ugyancsak ezen támogatás révén újította fel balatonhenyei házát. Varga Judit a botrány kirobbanását világossá tette: ha nem költözik be a törvény által előírt határidőre az ingatlanba, akkor mindent kamatostul fizet vissza.