- olvasható a legfrissebb Magyar Közlönyben. A kormányrendelet rögzíti, a módszer azzal lesz egyenértékű, mintha valaki a kártyát fizikailag használná. Aki azonban kártyázna, az felhívható lesz arra, hogy mutassa fel a személyi igazolványát is. A szabályozás kihangsúlyozza, hogy az így megismert adatok semmilyen módon nem rögzíthetők.
A kormány határozott arról is, hogy mi lesz az eljárásrend akkor, ha valaki úgy igényel magyar védettségi igazolványt, hogy külföldön él és a fertőzésből felgyógyult. Ebben az esetben a védettségi igazolvány kiállítása céljából a személyiadat- és lakcímnyilvántartást kezelő szervtől kikérhetők lesznek a fertőzésből felgyógyult illető személyazonosító, nemét és állampolgárságát igazoló adatok, illetve a személyi azonosítója, a lakcíme, a személyiadat- és lakcímnyilvántartásból kikerülésének oka és időpontjának adatai is.
A Magyar Közlönyben megjelentek a védelmi intézkedések feloldásának új szabályai is. Eszerint amennyiben elérjük az 5 millió beoltottat, úgy:
- a kijárási tilalom megszűnik;
- az üzletek, vendéglátó üzletek és más helyszínek a járványhelyzetre tekintettel elrendelt kötelező zárási időpontja megszűnik;
- eltörlik a kötelező közterületi maszkviselést;
- szabad lesz a sportolás a közterületeken, legyen szó akár egyéni, akár pedig csapatsportról;
- magán- és családi rendezvény legfeljebb 50 fő részvételével korlátozás nélkül tartható lesz, míg a lakodalmakat legfeljebb 200 fő részvételével korlátozás lehet megtartani;
- a szállodában vagy étteremben tartott magán- és családi rendezvény esetén a szálloda, vendéglátó üzlet üzemeltetője köteles gondoskodni a magánrendezvényen részt vevők elkülönítéséről;
- egyéb zárt téri rendezvény csak védettségi igazolvánnyal rendelkezőknek tartható;
- szabadtéri rendezvény legfeljebb 500 fő részvételével korlátozás nélkül megtartható lesz (gyűlés is), 500 fő felett azonban csak koronavírus ellen védett személyek vehetnek részt a szabadtéri rendezvényen;
- a zenés-táncos rendezvény csak védettségi igazolvánnyal lesz látogatható;
- a 16–18 éves korosztály tagjai koronavírus ellen védett személy felügyelete nélkül járhatnak majd étterembe, moziba, ha rendelkeznek védettségi igazolvánnyal.
A kormány rendeletében bevezette a sportfesztivál fogalmát is, mely az eddigi 5 típusú rendezvényhez adódott hozzá. Orbánék meghatározása szerint a sportfesztivál egy olyan sporteseményt jelent, amelyen a sportról szóló törvény szerinti versenyszerűen sportoló mellett a szabadidős sportoló is részt vehet. Szabályozták emellett a „zenés, táncos rendezvényeket" is, amiken életkorra való tekintet nélkül kizárólag koronavírus ellen védett személy tartózkodhat. Videoklipek forgatásában azonban részt vehetnek a védettséggel nem rendelkezők is, de ezen esemény teljes időtartama alatt kötelező lesz a maszkviselés. Ez alól csak a fellépők mentesülhetnek. Az intézkedések betartásáról „a zenés, táncos rendezvény szervezője, illetve a zenés, táncos rendezvény helyszínének üzemeltetője köteles gondoskodni".
A rendelet az „egyéb rendezvényeket" is szabályozta, melynek két típusát különböztetik meg. Amennyiben szabadtéren tartják és ötszáz főnél kevesebben vannak jelen rajta, akkor azon nem védett személyek is részt vehetnek. Ötszáznál több résztvevő esetén azonban csak védettek, valamint a felügyeletük alatt álló kiskorúak lehetnek jelen.
Ha zárt térben tartják a rendezvényt, akkor – a résztvevők számától függetlenül – csak a védettek és a felügyeletük alatt álló kiskorúak vehetnek részt rajta. Ezeken az eseményeken a dolgozók számára a maszkviselés szabályait a szervező határozza meg, de ha a foglalkoztatott nem igazolja a védettségét, akkor köteles maszkot viselni.
A rendelet minden pontja - egyetlen kivétellel - az ötmilliomodik koronavírus-vakcina beadásának napját követő napon lép hatályba.