;

Amnesty International;emberi jog;

- Mesék az emberi jogokért

Művészek előadásában ismerhetünk meg összetett emberi jogi helyzetekre reflektáló meséket és történeteket az Amnesty International Magyarország projektjében.

Péterfy Bori, Kovács Patrícia, Nagy Zsolt, Pokorny Lia és Sütő András előadásában ismerhetünk meg összetett emberi jogi helyzetekre reflektáló meséket és történeteket az Amnesty International Magyarország projektjében. A jogvédő civil szervezet a koronavírus járvány első hullámának karanténidőszakában indította a Csimota Könyvkiadóval közös, Mesés Emberi Jogaid című, rövid, színes videókból álló – az Amnesty Facebook oldalán és YouTube csatornáján elérhető – sorozatát, azzal a céllal, hogy a kényszerű bezártság idején ne kelljen a gyerekeknek lemondaniuk az emberi jogi témájú történetekről. 

„A Mesés Emberi Jogaid arra a gondolatra épül, hogy a mesék, történetek és más irodalmi alkotások gyakran távoli, ismeretlen világokba kalauzolnak bennünket, és rajtuk keresztül fejlődik a beleérző képességünk, kreativitásunk és fantáziánk. Ezért használjuk mi is gyakran a történetmesélés technikáját emberi jogi foglalkozásainkon”

– nyilatkozta Karácson Zita az Amnesty oktatási koordinátora.

Az illusztrált történetek között találunk az ellenségről szóló mesét, amely egy képzeletbeli háborúban két katona egymással és önmagával vívott küzdelmébe enged bepillantást; hallhatunk mesét arról, milyen hatása lehet az előítélet szülte félelemnek egy közösség életére; nyomon követhetjük egy fiktív politikai rendszer kialakulását. A szervezet módszertani kiadványt is összeállított pedagógusok és szülők részére. Az Amnesty Magyarország emberi jogi oktatási programjáról az oktatas.amnesty.hu weboldalon tájékozódhatnak.

J. D. Salinger művei máig töretlen népszerűségnek örvendenek, az Európa Könyvkiadó az elmúlt hét évben már másodszorra adja ki az író életművét. De mi lehet a szerző titka?