A portál szerint elutasítja mindkét közvetlen elődje, így Donald Trump és Barack Obama stratégiáját a nukleáris fegyverekkel rendelkező sztálinista diktatúrával kapcsolatban.
Amerika döntését már különösen Japán és Dél-Korea várta nagyon, mivel utóbbi két országra jelentik a legnagyobb fenyegetést Phenjan rakétakísérletei. A diktátor Kim Dzsong Un korábban már kilőtt több ballisztikus rakétát a Biden-adminisztráció hivatalba lépése után, ezzel nyomatékosítva abbéli követelését, hogy Amerika hagyjon fel a Koreai-félsziget atommentesítésével kapcsolatos elképzeléseivel. A Fehér Ház azonban pénteken közölte, továbbra is célja a teljes leszerelés. Egyúttal világossá tette, hogy a korábbi kormányzatok eziránt tett erőfeszítései nem hoztak eredményt. Ezzel nemcsak Donald Trumpra, de Barack Obamára is célzott a közlemény.
A republikánus elnök korábban személyesen szerette volna meggyőzni Kim Dzsong Unt, hogy szabaduljon meg nukleáris arzenáljától. Ennek jegyében többször is találkozott vele. A stratégia példa nélküli volt Amerika történelmében. Ugyanakkor Trump kudarcot vallott kísérletével.
Barack Obama pedig a "stratégiai türelem" híve volt, vagyis abban reménykedett, hogy az USA és az ENSZ által bevezetett szankciók előbb-utóbb megroppantják a phenjani rezsimet.
Noha pontos részleteket nem közöltek, a Fehér Ház sajtótitkára pénteken azt mondta, gyakorlatias megközelítést fognak alkalmazni. Jen Psaki tájékoztatása szerint ez azt jelenti, hogy nyitottak a diplomáciai tárgyalásokra. Ez pedig az ABC News szerint akár azt is jelentheti, hogy Joe Biden találkozhat Kim Dzsong Unnal, akár az Észak- és Dél-Korea közötti demilitarizált övezetben is, mint ahogy az történt 2019-ben is, amikor Trump látogatott el ide.
Mindenesetre Biden tovább tárgyal térségbeli szövetségeseivel: április 16-án a Fehér Házban fogadta Yoshihide Suga japán miniszterelnököt és május 21-én látogat Washingtonba Mun Dzsein dél-koreai elnök.