Tehermentesítette azt a Budapest-környéki családi házat a lúgos orvosként elhíresült Bene Krisztián, ami még a nevén szerepel, ezzel pedig megnyílt a lehetősége arra, hogy azt az utolsó nagyobb értékű ingatlant is kijátssza, amihez még részben köze van – írja a Telex.
A portál információi szerint a volt kórházigazgató 2016 óta folyamatosan és módszeresen szabadult meg a vagyonától, vélhetően azért, ha sor kerülne arra, hogy áldozatának kártérítést kelljen fizetni, ne legyen elegendő fedezete. A Fővárosi Törvényszék ugyanis tavaly novemberben első fokon kimondta, hogy Bene Krisztiánnak 25 millió forint kártérítést kell fizetnie Renner Erikának, amiért megsértette a nő testi épségéhez és egészséghez fűződő jogát. A férfi 2013-ban volt barátnőjét megkötözte, altatót, nyugtatót adott be neki, majd levetkőztette és maró anyagot öntött az altestére, ami másod- és harmadfokú égési sérüléseket, életveszélyt okozott. A sérülések több korrekciós műtét után is maradandóak.
A kártérítési ítélet ellen Bene Krisztián fellebbezett, így az ügy másodfokon, a Fővárosi Ítélőtáblán folytatódik. Renner Erika és jogi képviselője már többször jelezték a bíróságnak, hogy úgy látják, Bene a vagyona kimentésére törekszik, ezért először tavaly év elején nyújtottak be ideiglenes intézkedés iránti kérelmet, de a bíróság elutasította azt. Ezt a Telex kérdésére a Fővárosi Törvényszék azzal indokolta, hogy
Hozzátették, hogy „az ideiglenes intézkedés elrendelésének célja nem a pénzbeli követelés biztosítása, hanem azonnali jogvédelem nyújtása valamely rendkívüli, azonnali beavatkozást igénylő helyzetben. Ezt megalapozó tényt azonban a felperes nem jelölt meg és nem is valószínűsített”.
Múlt héten viszont nyilvánvalóvá vált, hogy a Bene tulajdonába tartozó ingatlanról az összes terhet levetették, ezért Renner Erikáék újra benyújtották a biztosítási intézkedés iránti kérelmet, a bíróság pedig ezúttal elrendelte „a pénzkövetelés biztosítását”. Innentől az ügy a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar Hivatalához kerül. Schadl György, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke erről azt mondta a lapnak, hogy miután a végrehajtó megkapja a végzést és bejegyzi a biztosítás tényét, „az alperesnek nem lesz lehetősége arra, hogy adott esetben értékesítse, esetleg elajándékozza az ingatlant”.