ajánló;karantén;

- Kultúra karanténban

A kijárási korlátozások és a rendezvénystop napjaira otthonról elérhető kulturális programokat ajánlunk.

Tovább harcolnak a nők

A Margaret Atwood immár klasszikusnak számító regényén alapuló A szolgálólány meséje (The Handmaid's Tale) a disztópikus, Gileád Köztársaság nevű totalitárius társadalomban játszódik, amely az egykori Amerikai Egyesült Államok helyén jött létre. A környezeti katasztrófák által fenyegetett és zuhanó születési számokat mutató Gileádban torz fundamentalizmus uralkodik, amely militarizált formában tűzi zászlajára a "visszatérést a hagyományos értékekhez". Offred (Elisabeth Moss), aki a Vezér háztartásában Szolgálólányként dolgozik, az egyik utolsó termékeny nő, így a nőknek abba a kasztjába tartozik, akiket szexuális rabszolgaságra kényszerítenek a világ újbóli benépesítésére irányuló utolsó kétségbeesett erőfeszítés nevében. A ma debütáló negyedik évadból az első három rész lesz elérhető, a többi heti rendszerességgel érkezik.

A szolgálólány meséje, 4. évad

12:00 HBO GO

Bekukkantás Bak Imréhez

A Trafó Galéria online műteremlátogatás-sorozatának huszadik kiadásában Bak Imre Munkácsy-díjas képzőművész, a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia tagjának budapesti műtermébe kalauzolnak el minket. Bak Imrét pályájáról, legfrissebb műveiről és terveiről Fehér Dávid művészettörténész kérdezi majd. A beszélgetést a Trafó Galéria Facebook-oldalán élőben lehet követni, az online műteremlátogatás végén pedig ugyanitt várjuk a kérdéseket.

21:00 Trafó Galéria Facebook-oldala

Ne nézz vissza!

Elizabeth Brundage bestseller író azonos című regényét dolgozza fel a Kísértő múlt. A Shari Springer Berman és Robert Pulci páros által írt és rendezett thriller középpontjában történet középpontjában egy fiatal nő, Catherine Calire (Amanda Seyfried) áll, aki Manhattanből egy Hudson-völgyi falucskába költözik a férjével és rá kell döbbennie, hogy új otthonukat – akárcsak házasságát – sötét titkok árnyalják be.

Kísértő múlt

09:00 Netflix

A Bartók Béla Emlékházból a zeneszerző jogörököse, Vásárhelyi Gábor ideiglenesen biztonságba helyezte a kiállítás anyagát, Bartók letétbe adott személyes tárgyait. A Néprajzi Múzeum hasonlóképpen járt el az Emlékháznak kölcsönzött tárgyaival.