Visszautasította Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, valamint a kínai Fudan Egyetem és a Budapest Diákváros kivitelezéséért felelős kormánybiztos a Hír TV hétfő esti műsorában, hogy „ideológiai képzés folyna majd itt”. Megjegyezte:
A kormánybiztos szerint azt, hogy a Fudan egyetemen milyen ideológiai képzés zajlik, azoktól kell megkérdezni, akik ilyet mondanak. – Én is láttam különböző idézeteket a Fudan Egyetem dokumentumaiból, Kínában ezt majdnem minden egyetemen meg lehet találni. Ha ezt gondoljuk ideológiai kérdésnek, akkor itt valószínűleg tévedünk – tette hozzá.
A miniszter azt mondta, hogy az egyetem egy pont olyan módon működő egyetem lesz, mint bármelyik angol egyetem, ahova szintén bejutnak magyar hallgatók. Ráadásul szerinte a Fudan már két éve itt van Magyarországon, és a Corvinus Egyetemmel végez közös képzést.
Palkovics László azokra a kritikákra, amelyek szerint „a kínai egyetem a titkosszolgálati előre tolt bázisa lesz”, azt válaszolta:
Korábban a Direkt36 számolt be, hogy egy kiszivárgott minisztériumi előterjesztés alapján a Fudan 540 milliárdosra becsült építése jelentős részben kínai alapanyagokból, kínai munkával, kínai hitelből valósulna meg, amit nagyrészt Magyarország állna. Az építkezéshez 450 milliárd forint értékű hitelt venne fel a magyar állam a Kínai Fejlesztési Banktól 10-15 éves futamidővel. A hitelt teljes egészében a magyar állam fizetné vissza a vagyonkezelő alapítványon keresztül.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az ATV-nek azt bizonygatta, hogy nem kell félni az egyetemtől annak ellenére, hogy az egyébként valóban színvonalas intézmény „fő céljaként a Kínai Kommunista Párt politikájának megvalósítását hirdeti”.
A kínai egyetemnek – részben a tervezett ferencvárosi Diákváros rovására – hazánkba telepítése ellen korábban Karácsony Gergely főpolgármester tiltakozott, majd pedig Baranyi Krisztina, Ferencváros polgármestere jelentette be: helyi népszavazást kezdeményez az ügyben.