Van annak némi üzenetértéke, amikor kapkodni látszik a kormány. A különleges jogrend időszaka alatt sok mindenen változtattak, fontos területeket átformáló jogszabálytervezeteket terjesztettek elő - mintha attól tartanának, hogy normál menetrendben már a saját kétharmadukban sem bízhatnak. Idesorolhatók az egyetemi alapítványok, vagy az ezek létrejöttét lehetővé tevő találmány, a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokról szóló tervezet. Ezekről hetek óta tart a vita a sajtó hasábjain, az álláspontok nem közeledtek.
Az ünnepek forgatagában a többi közé besimult egy újabb, az előbbivel összevethető súlyú törvénytervezet, amely nemcsak összetettségében, hanem nevében is meghökkentő. A Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságáról van szó, ami amolyan szuperhivatal, és első olvasatban megint csak arra világít rá, hogy mi az igazán fontos a Fidesznek. Hatalom és pénz a megfejtés: nem túlzás azt állítani, hogy a tavaszi törvényalkotás során szinte mindent ennek rendeltek alá.
Míg az alapítványokkal a káderek átmentése mellett az állami vagyon jó részének kormányhoz hű kezekbe adása a cél, addig az új hatósággal az eddig megszerzett territóriumok feletti ellenőrzés folytonoságát biztosítanák. Nem véletlen, hogy a miniszterelnök által 9 évre kinevezett vezetője a médiahatóság vagy a közműhivatal elnökével azonos jogkört kap, de az sem, hogy kétharmados törvénnyel hozzák létre ezt a szuperhatóságot. A parlamenti erőviszonyokat reálisan szemlélve a következő választásokat követően egyik politikai oldal sem lesz ekkora erőfölényben, így bebetonozottnak tekinthető a furcsa nevű hivatal. Ha veszt is a Fidesz, az újabb hivatallal megtarthatja a szerencsejáték, a dohánybiznisz, a koncessziós tevékenységek, a végrehajtás-felszámolás feletti ellenőrzést.
Csapdába ejtik az államot.