;

labdarúgás;Európa-bajnoki-selejtező;Cristiano Ronaldo;

- Ronaldo: Meglopták Portugáliát, egy feltörekvő európai országot

A csapatkapitányi karszalagját földhöz vágva hagyta el a pályát Cristiano Ronaldo, miután a magyarokkal azonos Európa-bajnoki csoportban szereplő portugál válogatott 2-2-es döntetlent ért szerbiai labdarúgó világbajnoki selejtezőjén.

Az első félidő után Portugália 2-0-ra vezetett, ám a második felvonásban a házigazdák egyenlítettek. A 91. percben Ronaldo elgurította a labdát a kapus mellett, amit a televíziós felvételeken jól láthatóan a gólvonal mögül rúgott ki a hazaiak védője, Stefan Mitrovic.

„Mindig büszkén viselem a csapatkapitányi karszalagot, így volt ezúttal is, de az utolsó percben meglopták Portugáliát, egy feltörekvő európai országot”

– idézte Ronaldo nyilatkozatát a goal.com című internetes portál.

„A lefújás után a holland játékvezető, Danny Makkiele elnézést kért tőlem a meg nem adott gól miatt, de ez nem sokat segít nekünk – jelentette ki Fernando Santos, a portugálok szövetségi kapitánya. - Az első félidővel elégedett voltam, a másodikban a szerbek játszottak jobban, ennek ellenére nyertünk volna, ha megadják a szabályos gólunkat.”

Az eddig befejezett találkozók legnagyobb meglepetését Luxemburg okozta, amely idegenben nyert 1-0-ra Írország ellen. Szintén váratlan volt a szlovákok hazai 2-2-es döntetlenje Málta ellen, ugyanebben a csoportban a világbajnoki ezüstérmes Horvátország a Szlovéniában elszenvedett 1-0-ás vereség után ezúttal otthon nyert 1-0-ra Ciprus ellen.

Vb-selejtezők2. forduló: A csoport: Szerbia-Portugália 2-2 Írország-Luxemburg 0-1 Az állás: 1. Szerbia 4 pont/2 mérkőzés (5-4), 2. Portugália 4/2 (3-2), 3. Luxemburg 3/1, 4. Azerbajdzsán 0/1 (0-1), 5. Írország 0/2 (2-4). E csoport: Fehéroroszország-Észtország 4-2 Csehország-Belgium 1-1 Az állás: 1. Csehország 4 pont/2 mérkőzés (7-3), 2. Belgium 4/2 (4-2), 3. Fehéroroszország 3/1, 4. Wales 0/1 (1-3), 5. Észtország 0/2 (4-10). G csoport: Montenegró-Gibraltár 4-1 Norvégia-Törökország 0-3 Hollandia-Lettország 2-0 Az állás: 1. Törökország 6 pont/2 mérkőzés (7-2), 2. Montenegró 6/2 (6-2), 3. Hollandia 3/2 (4-4), 4. Norvégia 3/2 (3-3), 5. Lettország 0/2 (1-4), 6. Gibraltár 0/2 (1-7). H csoport: Oroszország-Szlovénia 2-1 Horvátország-Ciprus 1-0 Szlovákia-Málta 2-2 Az állás: 1. Oroszország 6 pont/2 mérkőzés, 2. Szlovénia 3/2 (2-2), 3. Horvátország 3/2 (1-1), 4. Szlovákia 2/2, 5. Ciprus 1/ 2 (0-1), 6. Málta 1/ 2 (3-5).

A magyar teniszező három szettben legyőzte az ausztrál Thanasi Kokkinakist a Miamiban zajló keménypályás tenisztorna 4,3 millió dollár (1,3 milliárd forint) összdíjazású férfi versenyének második fordulójában.