Civilek is kérik a fővárost, térítse vissza a bérletek árát – számolt be egy, a járványügyi szigorítások és korlátozások bevezetése után nem sokkal született javaslatról a kormánylap Magyar Nemzet. A kezdeményezés szerint a főváros ellenzéki vezetésének kéne állnia a cechet – vagy meg kellene hosszabbítania a diákbérletek érvényességét –, ha már a budapesti lakosok "március 8. és április 7. között munkájuk szüneteltetésére, digitális oktatásra vagy otthoni munkavégzésre kényszerülnek". Erről a Fiatal Családosok Klubjának Egyesülete (Ficsak) indított online petíciót. A lap idézte a szervezet vezetőjét, Király Nórát is, aki szóvá tette, hogy egy öttagú, háromgyerekes család esetében a bérletvásárlás közel 20 ezer forintos kiadást jelenthet, pedig a gyerekek otthon tanulnak.
A lap digitális archívumában több olyan cikk is szerepel, amelyben a Ficsak álláspontjának adtak helyt, úgy mint: „világszerte egyedülálló a magyar kormány családpolitikája”, amely a szegényeknek komoly segítség. De kiálltak a nemváltoztatás tilalma és a családon belüli férfi-női szerepek mellett is. Ezekben a cikkekben rendszerint nem esik szó arról, hogy mi az a Ficsak, illetve Király Nóra milyen közéleti szerepet vitt és visz a szervezeten kívül. Pedig az egyesületet alapító Király 2002 óta a kormánypárt tagja. Tizenhárom éven át Újbuda fideszes önkormányzati képviselője, öt évig alpolgármestere volt, 2014-ben pedig előkelő helyen szerepelt a párt országos listáján. Férje, Vámos Attila a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó órásplakátcég, a Publimont vezetője volt, ám miután az oligarcha szakított a miniszterelnökkel, felmondott. Cége, a Smart Media Technologies Kft. később 1,8 milliárdos megbízást nyert el a közmédiától.
2015-ös megalapításakor a Ficsak 280 ezer forintos bevételt tudott felmutatni, amit egy támogatójuktól kaptak. 2019-ben már 75 milliós bevételük volt és mintegy 196 milliónyi pénzeszköz felett rendelkeztek. Az elnyert uniós forrásokon túl bőkezűen kaptak támogatást többek között az Emberi Erőforrások Minisztériumától, a Fidesz pártalapítványától a Miniszterelnökségtől és a Bethlen Gábor Alapkezelőtől is.
Szintén százmilliós uniós és kormányzati forrás felett diszponál a Király Nóra alapította másik egyesület, a Mindennapok Női Szemmel.
Ez a „civil” szervezet is szívesen népszerűsíti az Orbán-kabinet családpolitikai intézkedéseit, de ha kell, a harcban is támogatják a kormányoldalt. Online petícióval igyekeztek például leváltani Jávor Benedek európai parlamenti képviselőt, illetve Janiczak Dávid jobbikos ózdi polgármestert, de 2018-ban Juhász Pétert is felszólították: távozzon a közéletből. A Női Szemmel tavaly amiatt került a hírekbe, mert kiderült: 2017 és 2020 februárja között összesen 66 millió forintot kapott többek között egy női tematikájú blogoldal, illetve egy titokzatos online "családi tudástár" létrehozására, ami csak regisztrációval használható, ám az oldalon egyszerűen hónapok óta nem is lehet regisztrálni.
A Ficsak legújabb kezdeményezése nem túl sikeres: csütörtökig 40-en írták alá.