tüntetés;Hollandia;koronavírus;COVID-19;

Képünk illusztráció

- Már a szexmunkások is tüntetnek a korlátozások ellen Hollandiában

Az egészségügyi miniszter kedden megerősítette, hogy a szexmunkások a közeljövőben egészen biztosan nem folytathatják tevékenységüket.

Hollandiában kedden a kereskedők, a vendéglátóiparban dolgozók és a szexmunkások is tüntettek a koronavírus-járványt lassítani hivatott szigorú lezárások ellen – adta hírül a helyi sajtó.

Amszterdamban és dél-hollandiai Breda városában az étterem- és bártulajdonosok, illetve üzemeltetők a lezárások elleni tiltakozás jegyében megnyitották teraszaikat, kerthelységeiket.

A vendéglátóiparban dolgozók ezzel azt szerették volna demonstrálni, hogy a higiéniai szabályokat úgy is be lehet tartani, ha vendégeiket a szabadban elhelyezett asztaloknál szolgálják ki. Az ország vendéglátóegységei október óta nem nyithatnak ki, kereskedelmi tevékenységet csak előzetes megrendelésre folytathatnak. A rendelkezések megszegése 4000 euró pénzbírságot von maga után.

Hágában a szexmunkások az ellen tiltakoztak, hogy nem fogadhatják ügyfeleiket, miközben a fodrász- és kozmetikai szalonok újra kinyithattak.

Hugo de Jonge, a holland ügyvivő kormány egészségügyi minisztere kedden megerősítette, hogy a szexmunkások a közeljövőben egészen biztosan nem folytathatják tevékenységüket.

A drenthéi tartományban fekvő Klazienaveen városában 140 kiskereskedő nyitotta meg üzletét a hatályban lévő rendszabályok ellenére. 

– Elegünk van a jelenlegi kormány pusztító politikájából. Ha ez így megy tovább, egy kisüzlet sem fog megmaradni– nyilatkozta a helyi boltosok szövetségének szóvivője a holland sajtónak.

A nemzeti közegészségügyi szolgálat közlése alapján kedden a hétfői adatokhoz képest 5 százalékkal nőtt az új fertőzöttek száma, 4032 embernek lett pozitív a vírustesztje.

A coronavirus.app kedd esti adatai szerint a 17 millió lakosú Hollandiában 1 096 433 koronavírusos esetet regisztráltak a járvány kezdete óta, és 15 649 ember vesztette életét a Covid-19 következtében. 

A volt miniszterelnök marad a politikában, ami átírja az olasz pártok erőviszonyát. Az ötcsillagos mozgalomnak esélye nyílt visszatérni az élvonalba.