A jószándék kevés! Több kell: - az értelem!, ugrott be Váci Mihály két sora az ARC plakátkiállítás szervezőinek vesszőfutásáról olvasva. A komoly társadalomkritikát közvetítő köztéri plakáttárlatairól ismert csapat ugyanis arra vetemedett, hogy megpróbált némi érzelmet és empátiát csempészni a koronavírus ellen küzdelembe. A védőruhákra ragasztható portrékkal tették volna személyesebbé a kórházban fekvő betegek és az őket ellátó, ám a beöltözés miatt arctalan orvosok és ápolók kapcsolatát.
Meg is keresték a Dél-pesti Centrumkórház illetékes osztályvezető főorvosát, aki rábólintott az ötletre. Melyből aztán mégsem lett semmi, ugyanis az utolsó pillanatban jött egy telefon a kórházból, hogy Kásler Miklós Emmi-miniszter személyesen lefújta az egészet. A tárcavezető persze tagad, a kórház magyarázkodik, a hivatalos megkeresés és különféle engedélyek hiányáról beszél, az ARC pedig tehetetlenül és értetlenül áll a történtek előtt.
Tessék tovább haladni, nincs itt semmi érdekes, ez a magyar bürokratikus rögvalóság - legyinthetnénk, csakhogy a szkafanderekből igencsak kilóg a lóláb. Az ARC a hatalom gunyoros kritikusaként a kiállításain díjazott és megjelentetett plakátjaival igencsak sok kellemetlen pillanatot okozott a kormánypártoknak, vagy ami még rosszabb, nevetségessé tette kampányaikat, lecsupaszította álszent propagandájukat, kifigurázta vezetőiket. Ennek megfelelően már korábban is megpróbálták ellehetetleníteni, szervezőit megfélemlíteni, a kiállítási anyagot cenzúrázni – 2017-ben egy Orbán Viktort ábrázoló plakátot a nagy nyomás hatására le is vettek a kiállításról –, és a Tarlós-éra végén már állandó helyükről is kitették őket.
Mindezek tükrében már egyáltalán nem meglepő, hogy amint a kezdeményezés híre elért a magasabb körökhöz, odafent máris összevonta valaki a szemöldökét, kínos helyzetbe hozva ezzel a kórházat, mely honi viszonyaink ismeretében egy ilyen ügy miatt nem akart konfrontálódni a felettes szervekkel - így mondvacsinált okokból visszalépett.
Így lett az arctalanságból arcátlanság.