Budapest;közoktatás;általános iskola;magániskolák;

Illusztráció

- A közoktatás kritikája: mind többen tanulnak drága magániskolákban

Az ilyen intézményekben a frontális oktatás helyett a diákok közötti együttműködésre építenek, és az osztályozás is más.

Hiába van tandíj, egyre többen jelentkeznek a budapesti magán- és alapítványi iskolákba, amelyekben a központi tantervtől és a „hagyományos” pedagógiai módszerektől eltávolodva szervezik a tanítási napokat – írja a hvg.hu az Eduline nyomán.

A lap oktatási szakportálja szerint többszörös túljelentkezéssel, havi 100-200 ezer forint körüli tandíjjal és többkörös felvételivel kell számolniuk azoknak a szülőknek, akik az állami általános iskolák helyett valamelyik budapesti magániskolába szeretnék beíratni a gyerekeiket.

Az elmúlt két-három évben több ilyen intézmény kezdte meg működését Budapesten és környékén. Ilyen például a Budapest School, az AKG Általános Iskola, a Real School Budapest, a Tópark Alternatív Iskola, a Miiskolánk Pilisszentiván Általános Iskola, A Jövő Iskolája Általános Iskola.

Abban azonban nagyon hasonlítanak egymásra, hogy ezekben az intézményekben a frontális oktatás helyett projektfeladatokra, a diákok közötti együttműködésre építenek, és az értékelést sem a szokásos ötfokozatú skálán képzelik el. 

Érdekes bejegyzést tett közzé Facebook-oldalán az MSZP országgyűlési képviselője.