Vidnyánszky Attila;Kossuth-díj;

- Vidnyánszky Attila most már abba is beleszólhat, ki kapjon Kossuth-díjat

Még tovább nő eddig sem kicsi befolyása.

Újabb fontos feladat vár Vidnyánszky Attilára: a Színház-és Filmművészeti Egyetem (SZFE) bekebelezése után egy másik teendőt is kapott a miniszterelnöktől: 

ő is a Kossuth- és Széchenyi-díj Bizottság egyik tagja lett. Ez a testület dönt arról, ki kapja a két legrangosabb magyarországi kitüntetést, a Kossuth-és Széchenyi-díjat.

A hétfő esti Magyar Közlönyben megjelent rendelet szerint Vidnyánszky Attila mellett őket kérte fel Orbán Viktor a bizottság munkájában való részvételre: 

  • Bogsch Erik Széchenyi-díjas vegyészmérnököt, a Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Nyrt. igazgatóságának elnöke

  • Eperjes Károly Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművészt, a Magyar Művészeti Akadémia levelező tagját

  • Klinghammer Istvánt, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagját, a Magyar Corvin-lánc Iroda vezetőjét, az Eötvös Loránd Tudományegyetem professor emeritusát,

  • Maróth Miklós Széchenyi-díjas klasszika-filológust, orientalistát, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagját, az Avicenna Közel-Kelet Kutatások Intézetének igazgatóját, az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat elnökét

  • Marton Évát, a nemzet művészét, Kossuth-díjas operaénekest, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagját, a Magyar Szent István Rend, valamint a Magyar Corvin-lánc birtokosát

  • Mezey Katalin Kossuth- és József Attila-díjas költőt, műfordítót, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagját

  • Sánta Ferencet, a nemzet művészét, Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas hegedűművészt

  • valamint Vékás Lajos Széchenyi-díjas jogászt, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagját, az Eötvös Loránd Tudományegyetem professor emeritusát.

Időre időre felbukkannak olyan ügyek a színházi világban, ahol felvetődik a zaklatás, illetve az abúzus problémája. Arra voltunk kíváncsiak, hogy a hazai színházi szervezetek, a fenntartók és maguk az intézmények mit tettek azért, hogy a jövőben ne forduljanak elő hasonló esetek.