Reagált a Klubrádió a Médiatanács elnöke közleményére. A rádió tételesen cáfolja Karas Mónika állításait. Azt írták, hogy az elnök közleményében alig lelhető fel a valóságnak megfelelő állítás.
Karas Mónika szerint a Médiatanács nem vette el a frekvenciát a Klubrádiótól.
Karas szerint a testületnek a frekvencia hosszabbításról szóló döntésekben nem volt mozgástere. A Klubrádió szerint azonban ez nem igaz, mert például az Inforádió esetében pontosan ellenkezőleg döntött ugyanolyan előzmények után. Megjegyezték, hogy az Inforádió mellett másoknak is kedvezően bírálta el a szerződéshosszabbítási igényét.
A Klubrádió elismerte, hogy valóban egy éven belül kétszer is késve töltötte fel a hatóság szerverére a heti műsorkvóták teljesítéséről szóló jelentését, de nem mulasztották el, csak késtek vele. A határidőt viszont megkérdőjelezik, mivel állításuk szerint a kérdéses időpontban nem volt törvényben szabott határideje az adatszolgáltatási kötelezettség teljesítésének.
Karas Mónika közölte, hogy a Klubrádió „az egyetlen rádió, amely egy pályázattal nem hét éven, hanem tíz éven át szólt” az ingyenes közösségi hullámhosszon. A Klubrádió kifogásolta, hogy a Médiatanács elnöke azt már nem tette hozzá, a frekvencia megtartása „nem a Médiatanács tevékenységének eredménye, hanem a Médiatanács 2010 és 2013 közötti sorozatos törvénysértéseinek következtében hozott bírósági ítéletek kényszerítő erejének a következménye volt”.
A Klubrádió kedden elvesztette a Fővárosi Törvényszék Közigazgatási Bíróságán a Médiatanáccsal szemben indított pert, amiben megtámadták a hatóság tavaly őszi határozatát, mikor is megtagadták a rádió frekvenciahasználati engedélyének meghosszabbítását. A rádió február 14-ét követően elhallgat, amikor lejár frekvenciahasználati engedélye. A Klubrádió helyzetével az Európai Parlament is foglalkozni fog, amikor márciusi ülésén a képviselők a magyar és lengyel sajtószabadság helyzetét vitatják meg.