;

Európai Bizottság;közbeszerzési törvény;pénzek;Gulyás Gergely;

- Gulyás Gergely szerint álhír, hogy Brüsszel törvénymódosításhoz kötné a pénzkifizetéseket

A kormánypárti politikusok semmilyen korrupciót nem látnak, sőt szerintük az a baj, hogy „túl átláthatók” vagyunk.

Álhírnek nevezte Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter azt a sajtóértesülést, amely szerint az Európai Bizottság a közbeszerzési törvény módosítását kérte a magyar kormánytól.

– A kormány semmilyen, sem hivatalos, sem informális megkeresést nem kapott a brüsszeli testülettől a közbeszerzések ügyében – jelentette ki az MTI-nek Gulyás Gergely.

Mint a Népszava megírta, egy kiszivárogtatott dokumentum szerint az Európai Bizottság a közbeszerzések reformjához köti a járvány utáni helyreállítást segítő forrásokat. Egyben arról is beszámolt lapunk, hogy fel is szólították Magyarországot:

„Módosítsa a közbeszerzési törvénykezését a rendszerszintű csalások visszaszorítása érdekében. A Reuters hírügynökségnek kiszivárogtatott belső dokumentum szerint a brüsszeli testület egyebek között ehhez a feltételhez köti az EU helyreállítási alapjából Magyarországnak járó kifizetéseket, ami valamivel több mint 7 milliárd euró lenne 2021-2026 között.”

A miniszter szerint a kormány folyamatosan egyeztet a bizottsággal a helyreállítási alapról és a következő hétéves költségvetésről, Ágostházy Szabolcs európai uniós fejlesztésekért felelős államtitkár jelenleg is Brüsszelben tárgyal.

„A kormány elvárja az Európai Bizottságtól, hogy teremtsen tiszta helyzetet, és azonnal cáfolja a megjelent felvetéseket, mert az ilyen jellegű álhírek aláássák és veszélyeztetik a saját forrásokkal kapcsolatos határozat ratifikációjához szükséges közbizalmat”– fűzte hozzá a fideszes politikus.

Mint azt a hvg.hu írja, Bánki Erik, az Országgyűlés gazdasági bizottságának fideszes elnöke is nyilatkozott a témában még hétfő este az ATV Csatt című műsorában:

„Magyarország az összes EU-s közbeszerzési eljárás dokumentációját feltölti az Európai Bizottság honlapjára, szemben számos másik uniós országgal, ezért tűnik úgy, hogy nálunk több a szabálytalanság. (...) Az átláthatóságunk az élmezőnyben van, erre faragunk rá.”

Csaknem háromszáz budapesti munkavállaló eddigi állása került veszélybe.