A Covid-19 járvány és annak következményei nem csak az orvostudományt, vagy az epidemiológusokat állították komoly kihívások elé, de társadalmi, gazdasági és politikai hatásai okán a társadalomtudósokat is. A fertőzésveszély, a korlátozások és lezárások következtében sokakban tartós félelem és szorongás alakult ki, beszűkültek, illetve az online térbe szorultak korábban megszokott, jól működő kapcsolatok, egyes esetekben fenyegetetté vált a megélhetés biztosítása, a munkahelyek megtartása, a családok megélhetése. Vannak természetesen olyan társadalmi csoportok is, akiket érdemben nem érintett a járvány, sem egészségi állapotukat, sem megélhetésüket tekintve.
A kutatások sokrétűek, szerteágazóak, legyen szó az embertársainkba és az intézményeinkbe vetett bizalomról, az ellátórendszerhez való hozzáférésről, a munkavégzés új formáiról, a munkapiacról való kiszorulásról és az egyenlőtlenségek növekedéséről, a vakcinációval kapcsolatos attitűdökről, az oltásellenességről, az összeesküvés-elméletek terjedéséről, vagy a társadalmi szolidaritásról.
A Milton Friedman Egyetem - online konferencia keretében - a téma szakértőinek segítségével próbálja meg összefogni az eddigi jelentős társadalomtudományi kutatásokat. Ugyanakkor az intézmény bemutatja saját, a vakcinációval kapcsolatos attitűdökkel foglalkozó országos reprezentativitású kvantitatív kutatásának eredményeit is.
A konferencia részletes programja itt érhető el.