A miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón ezzel kapcsolatban elmondta, a kormány nyitott erre, az illetékes tárcának kell egyeztetnie erről a MOB-bal, ezt követően pedig az olimpián részt vevő sportolóknak és edzőiknek biztosítani fogják az oltást. Jelenleg a magyar küldöttség 84 fős és három tartalék versenyző is utazhatna, ugyanakkor a MOB szakmai anyaga 144 és 179 közöttire becsüli a magyar csapat végleges létszámát.
A kérdéskör világszerte beszédtémát szolgáltat, Szlovákiában például óriási felháborodást váltott ki, hogy soron kívül beoltották a visszavonult teniszezőt, Dominika Cibulkovát és férjét. Eközben a németeknél a versenyzők érdekeit képviselő szervezet vezetője, Max Hartung azt indítványozta, hogy az olimpiára készülő, illetve már kvótákkal rendelkező német sportolók hamarabb megkapják az oltást.
Richard Pound, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) kanadai tagja szerint az olimpiát akkor tudják biztonságosan megrendezni, ha addigra minden sportolót beoltottak, ám ezzel nem mindenki ért egyet. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora szerint amíg nem sikerül a 65 év feletti lakosságot beoltani, addig nem lenne etikus, hogy a sportolókra sor kerüljön.
Eközben a fertőzések emelkedő száma és a nemrég kihirdetett rendkívüli állapot miatt Japánban a lakosság egyre kétkedőbb az olimpiarendezést illetően. Néhány napja egy közvélemény-kutatás során japánok mintegy 80 százaléka nyilatkozott úgy, hogy az olimpiát és paralimpiát törölni kellene, vagy ismét el kellene halasztani.
Mori Josiro, a szervezőbizottság elnöke egyelőre hallani sem akar az esemény törléséről vagy egy újabb halasztásról, arról pedig a járványhelyzet alapján februárban vagy márciusban döntenének, hogy lehetnek-e külföldi nézők a versenyeken.