Keleti Ágnes a magyar sport történetének második olimpiai bajnoka, aki több mint száz évig él. Az ötszörös olimpiai bajnok tornásznőn kívül az életének 103. évében 2016-ban elhunyt Tarics Sándor, az 1936-os berlini olimpián aranyérmes vízilabda-válogatott tagja élte túl a százat.
A tornásznő születésnapját a koronavírus miatt csak visszafogottan lehet ünnepelni, a Népszava azt a tájékoztatást kapta, hogy a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Kulcsár Krisztián levélben gratulált a magyar sport egyik legendájának, illetve szombaton meglátogatja Keleti Ágnest Altorjai Sándorral, a Magyar Tornaszövetség főtitkárával. Minderre médiafelhajtás nélkül, szűk körben kerül sor. Ezen kívül a lólengésben olimpiai bajnok Berki Krisztián, illetve a 2020-as mersini Európa-bajnokságon ugrásban és felemáskorláton aranyérmes Kovács Zsófia videóüzenetben gratulálnak az ünnepeltnek.
Tavaly év végén jelent meg a „Keleti 100 – mert szeretek élni” című könyv, amelynek szerzői, Dávid Sándor és Dobor Dezső. A két ismert és elismert sportújságírónak Keleti Ágnes elárulta a hosszú élet titkát, ami nem más, mint az egészséges táplálkozás és a rendszeres mozgás. Azt is megtudhatják az olvasók, hogy az örökmozgó tornásznőnek az utazás hiányzik a leginkább. 2019 őszén még Barcelonában járt, karácsonykor ellátogatott Bécsbe, a híres vásárba, 2020-ban viszont az országot már nem hagyta el. A járvány első hullámát a Mátrában vészelte át, az őszt pedig Balatonfüreden töltötte. Részt vett ezen kívül tavaly nyáron egy dunai motorcsónaktúrán is, itt készült az életét és gondolatait bemutató könyv címlapfotója.
Az ötszörös olimpiai bajnoknő ünneplése a hét közepén elkezdődött, versenyzői pályafutásának utolsó klubja a Bp. Dózsa volt, ezek után egyáltalán nem meglepő, hogy az UTE legeredményesebb tornászáról nevezte el felújított tornacsarnokát. A klub honlapján a szakosztály versenyzői szív alakzatot alakítottak ki a tornaszőnyegen, így köszöntötték a legendás sportolót, akinek videóüzenetet is küldtek és később szeretnének a tiszteletére egy nagy szabású ünnepséget rendezni, melyen személyesen is részt vehet.
„Ez a nagyszerű létesítmény méltó arra, hogy egy csodálatos sportember, egy valódi példakép nevét viselhesse – mondta Őze István, az UTE klubigazgatója. – Ezért a klubvezetés úgy döntött, hogy a tornacsarnokot a legsikeresebb magyar tornászról, az UTE-család tagjáról, Keleti Ágnesről szeretné elnevezni. Kedden felköszöntöttük a 100. születésnapját szombaton ünneplő Ági nénit, aki mindig azt kéri tőlünk, hogy egyszerűen csak Áginak szólítsuk, valamint küldtünk neki egy levelet is, amiben engedélyt kértünk tőle a névhasználatra. Hatalmas megtiszteltetés, hogy Ági örömmel mondott igent.”
„A hősök és a legendák köztünk járnak, Ági néni még aktívan itt van – nyilatkozta az M1-en Berki Krisztián, az UTE tornásza, aki 2012-ben Londonban lólengésben lett olimpiai bajnok. - Nagyon szeretem a vidámságát és az életfelfogását, és külön öröm számomra, hogy ugyanabból a sportágból jövünk. Tudom, hogy az egy olimpiai aranyamat milyen nehezen tudtam megnyerni, ő viszont öttel büszkélkedhet. Fel sem tudom mérni ép ésszel, hogy akkor mennyi munkával járt ez.”
Keleti Ágnes zsidó családba született Klein Ágnes néven, 18 éves volt, amikor bekerült a magyar válogatottba, 1940-ben nyerte első magyar bajnoki aranyérmét, amit később egyéniben még 45 követett és csapatban is hétszer odaért az első helyre.
A világháború alatt hamis papírokkal Szalkszentmártonban bujdosott, az 1948-as londoni olimpián már a magyar csapat tagja volt, de szalagszakadást szenvedett, ezért nem versenyezhetett. Négy évvel később Helsinkiben talajon nyerte első olimpiai bajnoki címét. Az 1956-os nyári játékokon talajon, gerendán és felemás korláton, illetve a kéziszercsapattal lett aranyérmes. Nem jött haza a versenyek után, hanem Ausztráliában maradt, ahonnan 1957-ben Izraelbe költözött és edzőként, illetve főiskolai tanárként kezdett el dolgozni. Az izraeli válogatott szakvezetője volt 1958-tól 80-ig, utána izraeli kluboknál dolgozott edzőként, 1990 után visszaköltözött Magyarországra.
Keleti Ágnes 2002 óta tagjai a nemzetközi tornászlegendákat tömörítő Hírességek Csarnokának (Hall of Fame), 2004 óta a Nemzet Sportolója, 2015-ben Prima Primissima-díjat kapott.
Nagyon jó egészséget és még sok utazást, Ági néni!