FTC;adók;

- Közös teher

December végén 3 milliárd forintot kapott az FTC a kormánytól a Groupama Aréna állagának megóvására. A klub a 24.hu érdeklődésére azt válaszolta, hogy a stadion vagyonkezelőjeként és használójaként tavaly 660 millió forint vagyonkezelési díjat fizetett az államnak, ezen kívül a csapat előző évi Európa-liga-, idei Bajnokok Ligája-csoportkörös szereplése után érkezett pénzdíjakból befizetett adók, járulékok összege nagyjából megegyezik azzal az összeggel, amit most kapott az FTC. A zöld-fehérek logikája szerint ez a három milliárd forint az államnak nem kerül semmibe, hiszen tőlük érkezett, ők kapják vissza. 

Egy jól működő demokráciában (ki meri azt mondani, hogy Magyarország nem ilyen?)  közös a teherviselés, ahogy a kedvezményekből is mindenki egyformán részesül. Nincs azzal baj, ha az FTC visszakapja az államtól, amit korábban befizetett, amennyiben ugyanilyen kegyben részesül a koronavírusos betegeket ellátó orvos, nővér, ápoló, mentős, a digitális oktatást az ország szegényebb régióiban internet nélkül megoldó pedagógus, a rendezvények nélkül maradt rendezvényszervező vagy a korlátozott működésre kényszerített vendéglátós. A felsorolás pedig még sokáig folytatható, egy demokráciában nincs megkülönböztetés a terhek és kedvezmények terén.

A labdarúgók és az őket foglalkoztató sportvállalkozások mentesülnek a közterhek, járulékok megfizetése alól, ha a játékosok éves fizetése nem éri el az 500 millió forintot. És a többi szakma képviselői? Miért csak a kiemelten sokat keresők számára adóparadicsom a következő tíz évben fantasztikus fejlődés előtt álló ország? 

Ha hinni lehet a miniszterelnök szavainak, csodás jövő vár ránk. Kételkedésre nincs ok, azt is megígérte, mindenkit kihoznak a kórházakból, és igazat mondott. Arról ugyanis nem beszélt, hogy milyen állapotban.