Több mint 150 éve visszhangoznak rejtélyes, dübörgő hangok Észak-Karolina partvidékének egyes részein, amelyek elég erősek ahhoz, hogy megrezegtessék az ablakokat és néha az épületeket is. Az észak-karolinai tengerparti lakosok gyakran számolnak be manapság is hasonló hanghatásokról, amit eddig megpróbáltak távoli viharokkal, földrengésekkel vagy a kőfejtők robbantásával, esetleg katonai gyakorlatokkal magyarázni. Robajként, morajlásként írják le a hangokat, amelyek sokkal inkább a hideg, mint rengések kísérőiként jelennek meg.
Ebben az évben szokatlanul sok jelentés érkezett ilyesfajta hangokról: a pozsonyiak Darth Vader lélegzetvételéhez hasonlították a félelmetes, hörgő hangokat, míg egy texasi felvételen, visító szellemhangok hallhatók. De jöttek rejtélyes hangokról hírek Japánból, Bengálból, Argentínából, Brazíliából is. A New York állambeli Seneca-tó mellett rendszeresek a hangos ágyúdörej szerű hangok, amelyek időnként az ablakokat, ajtókat is megremegtetik, nem csoda, hogy Seneca ágyúlövései néven emlegetik őket.
A tudósok ezért egy katalógusban rögzítették a korábbi évek adatait, majd ezeket összevetették az EarthScope Transportable Array (ESTA) – a föld rejtélyes jelenségeit kutató szervezet – szeizmikus adataival, hogy magyarázatot találjanak rájuk. Az Észak-karolinai Egyetem kutatói azonban nem találtak egybeeséseket az államban gyakran hallható hangok és a földrengések között. „Nagy vonalakban azt gondoljuk, hogy ezek a hangok inkább az atmoszférából származnak, nem szeizmikus aktivitás eredményei” – mondta Eli Bird, az egyetem hallgatója az Live Science-nek. A kutatók, akik az Amerikai Geofizikai Egyesület december 7-i gyűlésén mutatták be eredményeiket, nem annyira a hallható, mint inkább az emberek számára hallhatatlanul mély infrahangokra fókuszáltak. 1 és 10 másodperc közötti hosszúságú hangokat gyűjtöttek, amelyeket összefüggésbe lehetett hozni a jelentett dörejekkel. Azonban magyarázatot nem találtak, még azt sem tudták kideríteni, vajon ugyanolyan események okozzák-e a hangokat szerte a Földön. Sok lehet a hangsebességet átlépő repülők hangrobbanása, több lehet viharok, cunamik hangja, amelyek valahogyan felerősödnek egy bizonyos irányba haladva, vagy földalatti tárolókból kiszabaduló metángáz hangja. További előidéző lehet a légkörbe belépő meteorok. Egyértelmű magyarázat azonban nincs, az adatgyűjtések tovább folynak.