Interjúban magyarázza Tállai András a kormányközeli Magyar Nemzetnek, hogy miért volt szükség a már eleve kivéreztetett önkormányzatoktól elvenni egy újabb bevételi forrást. A Pénzügyminisztérium államtitkára tíz év NER-kormányzást követően baloldali megszorításokat emlegetve arról beszélt, hogy válságos időket élünk, a kilábaláshoz pedig a közterhek csökkentésére van szükség.
Kedd este jelent meg a Magyar Közlönyben az a kormányrendelet, ami szerint az önkormányzatok nem emelhetnek adót 2021-ben, a válság idején adott kedvezményeket egészen jövő év végéig meg kell tartani, és új adót sem vezethetnek be.
Tállai András a lapnak kifejtette: a kormány az elmúlt hónapokban több adócsökkentésről is határozott, az állam négyszázmilliárd forint adóról mondott le a vállalkozások és munkavállalók érdekében.
Budapestről azt mondta, hogy „a főpolgármester százmilliárdos nagyságrendű állampapíron és több tíz milliárdnyi készpénzen ül, mégis durva adóemelést fontolgat, amit cinikus módon újraindítási adónak keresztelne el”.
Úgy vélekedett, hogy a baloldal megszorításokra épülő politikája csak súlyosbítja a családok és a vállalkozások helyzetét.
Hozzátette, hogy a baloldal válságkezelése mindig csak megszorításokból áll, így volt a kormányzásuk alatt, és a jelek szerint most, a koronavírus-járvány idején is ezt az utat választották. Mindezt alá is támasztotta azzal, hogy a Karácsony Gergelyék a Budapesten működő vállalkozások megadóztatását készítik elő, az I. kerület polgármestere a vendéglátóhelyek teraszai után fizetendő közterület-használati díjakat emeli, Erzsébetvárosban az építményadót emelnék meg, Kispest pedig a piaci árusokat sarcolja. Tállai András szerint az emberekkel fizettetné meg a járvány okozta válság kiadásait többek között Miskolc, Ózd, Eger, Gyöngyös, Vác, Baja, Aba és Budakalász „baloldali vezetősége” is.
A politikus leszögezte, hogy „a kormány döntése nyomán a baloldali adóemelésekből biztosan nem lesz semmi”, mindezt pedig a lakosság és a vállalkozások védelmében kellett elrendelniük.
Arra már mi emlékeztetünk, hogy a kormány a járvány elleni védekezés címén már így is számos forrást vont el a településektől, Budapestet lényegében a csőd szélére lökte. Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnökének javaslatát az iparűzési adó eltörléséről viszont még a kormány sem támogatja.