Joe Biden kedden nemzetbiztonsági, szerdán egészségügyi szakértőkkel konzultált az interneten, így kerülve meg az együttműködést elutasító Trump-kormányzatot. A napi hírszerzési jelentések és a járvánnyal kapcsolatos hivatalos információk hiánya súlyos kockázatokat vet fel. A Biden-Harris csapat ugyanakkor tempósan készül a kormányzásra és már alakul a következő Fehér Ház belső tanácsadói köre is.
Biden a hírek szerint nem szeretné, ha a hatalomváltás után szövetségi perek indulnának Donald Trump ellen, de nem szándékozik beavatkozni a független ügyészség dolgába. Trumpra azonban New York állam ügyészsége is feni a fogát. A jövendő kormányzat a jelek szerint óvatos egyensúlyozásra készül a Demokrata Párt centruma és balszárnya között. A tárcák élére még nem neveztek meg jelölteket, és sok függ attól, hogy a két georgiai pótválasztással sikerül-e megszerezni a szenátus irányítását. Ha igen akkor esélyt kaphatnak a „progresszívek”, ha nem, akkor kompromisszumot kell keresni a republikánusokkal.
Donald Trump eközben bezárkózott a Fehér Házba, ahonnan a választások óta csak a fél órás autóútra lévő golfpályáig volt hajlandó eltávolodni. A jövő heti Hálaadás napjára tervezett floridai kiruccanását is lemondta, nem ad interjút és a riporterek odakiabált kérdéseire sem válaszol. Szerdán is csak az interneten tudatta a világgal, hogy „Megnyertem a választást. Az egész országban csaltak a szavazatokkal!” A helyzet azonban éppen a fordítottja.
Trump taktikája az, hogy megpróbálja ellehetetleníteni az eredmény véglegesítését a kulcsállamok liberális megyéiben. Ezek általában a jelentős fekete lakosságú nagyvárosok körzetei. Kedden este Michiganben két republikánus tisztviselő először megtagadta a háromnegyed részben feketék lakta Detroit voksainak beszámítását. A pillanatok alatt kialakult felháborodás láttán azonban három óra alatt meggondolták magukat. Trump tábora hasonló trükkel próbálkozik a nevadai Las Vegas, a pennsylvaniai Philadelphia, a georgiai Atlanta és a wisconsini Milwaukee esetében is. Egyelőre mindenhol sikertelenül.
A bukott elnök kurta internetes bejegyzésben tudatta, hogy kirúgta a belbiztonsági tárca kiber- és választási biztonsági ügynökségének vezetőjét. A 2018-ban általa kinevezett Christopher Krebs következetesen cáfolta a csalásról szóló rémhíreket, néhány napja pedig leszögezte, hogy az idei volt az eddigi legbiztonságosabb amerikai elnökválasztás, sehol sem történt komolyabb visszaélés.