Ilyen és ehhez hasonló, drámai hangvételű sorok olvashatók abban a közleményben, amelyet a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete tett közzé. Mint írják, sok jelzés érkezik feléjük, hogy nem történnek kézzelfogható járványügyi intézkedések. Ráadásul sok esetben előfordul, hogy betegség megjelenése után is még napokig járnak a potenciálisan fertőző osztályok, csoportok az intézményekbe, mielőtt valamilyen intézkedés – ha egyáltalán – megtörténik. Állásfoglalásukban azt írják, a diákok betegségeiről nem tudnak semmit sem, csak azt, ami véletlenül kiderül. Ráadásul sok helyen olyan tanárok is bejárnak dolgozni, akiknek tünetei vannak, mert nélkülük összeomlana a rendszer.
Kifogásolják, hogy az intézmények nem kapnak tájékoztatást, a vezetők nem tudják, mit tehetnek, saját hatáskörben akkor sem rendelhetnek el digitális tanrendet, amikor már a kollégák akkora száma hiányzik, hogy a működés fenntarthatatlan.
Megjegyzik, ma már az a kuriózum, ha valamelyik intézményben nem bukkant fel a vírus. Véleményük szerint nyilvánvaló, semmi sincsen rendben és az oktatási rendszer már nem tud fenntartható módon működni tovább.
„A kormány elérte, hogy már november elejére az összeomlás határára sodorja az oktatást. Amit kellő gondossággal tovább is lehetett volna működtetni” – zárul az elkeseredett hangvételű közlemény.
Csak hogy érzékeltessünk, milyen a kabinet hozzáállása a PDSZ-hez: a köznevelési államtitkár, Maruzsa Zoltán még tavasszal az állami tévében azt „javasolta” a szervezetnek, hogy vegye fel a Vörös Hadsereg Frakció nevet. Mindezt azért, mert a politikus szerint „a járvány közepette is politikai akciókat űz a balliberális elkötelezettségű PDSZ”.