Terjedelmes interjút adott a Mandiner hetilapnak az innovációs és technológiai miniszter. Palkovics László - akinek portfóliójába a felsőoktatásai ügyek is tartoznak - változatlanul úgy tesz, mint ha a Színház- és Filmművészeti Egyetemen (SZFE) kialakult konfliktushoz a kormánynak semmi köze nem lenne, kvázi, az egy tőlük független szakmai vita lenne. A beszélgetésben azt hangoztatja, hogy "a belső vitát a művészeti ágak nagy tekintélyű szakembereinek egymással kell megoldaniuk. A törvényi felhatalmazás alapján a kuratórium dönthet arról, hogy mi a helyes megoldás." (A jelek szerint akár az is, hogy lekapcsolják az internetet vagy cserélik le önkényesen a zárakat - a szerk.)
A miniszter állítása szerint a kormány szándéka változatlanul az, hogy az egyetem szabadabban, az államtól függetlenül működjön, és a színművészetis fiatalok szakmai esélyei, lehetőségei jelentősen javuljanak.
Palkovics László szerint a történet valójában nem az egyetemi autonómiáról szól, hanem az oktatók egy ideológiai háborút vívnak, amihez felhasználják a diákokat. "Épületfoglalás helyett a hallgatók számára minden bizonnyal hasznosabb lenne, ha normális, nyugodt keretek között tanulnának."
Megvédte az egyetem élére oktrojált kuratórium összetételét is. Mint mondta, Világi Oszkár Magyarország egyik legkomolyabb üzletembere, Szlovákiában és itthon is megjelenik a művészvilágban mecénásként. Bacsa György személyében egy jogászember is bekerült, ami szintén előnyös lesz az egyetemnek.
A teljes beszélgetés - amelyben a CEU ügyéről is szó esik - itt olvasható el.