Mészáros Lőrincék tavaly megszerzett társasága, a Paks távhő üzemeltetéséért is felelős Duna Center Therm Üzemeltető Kft. remek évet zárt tavaly. Érdemben nőtt nemcsak az árbevétele, de a profit is szépen emelkedett előző évhez képest – írja az mfor.hu a cég éves beszámolója alapján.
A portál azt írja, az nem derül ki a kiegészítő mellékletből, hogy ez a növekedés minek köszönhető, de részben magyarázat lehet rá a beszállítói részvétel fokozódása is. A D.C. Therm Kft. ugyanis évek óta rendszeres bedolgozója az MVM Paksi Atomerőmű Zrt.-nek is, tavaly például egyetlen nap alatt majdnem félmilliárd forint értékű munkát nyertek el a Zrt.-től közbeszerzési eljárásban.
A bevételek növekedése bőven fedezte a ráfordítások megugrását is. A 2019 márciusában Mészáros Lőrinc érdekeltségébe, a V-Híd Vagyonkezelő Kft. tulajdonába kerülő cég ugyanis
anyagjellegű ráfordításként 1,4 milliárdot könyvelt el a korábbi 820 millió forint után,
személyi jellegűként pedig kicsivel több mint egymilliárdot a 2018-as 873 millió után.
A kiadások növekedése a létszám emelkedésével is magyarázható. Az átlagos statisztikai létszám 225 főről 240 főre nőtt tavaly, és kisebb mértékű bérfejlesztés is történhetett a cégnél 2019-ben: az átlagos bruttó bér 259 ezer forintról 291 ezer forintra nőhetett.
A nyereség hatalmasat ugrott, mivel az előző évi 83,4 millió forint után tavaly már 487 milliós termelődött. Mivel a cég minimális pénzügyi műveletekből származó eredményt könyvelt el és „mindössze” 17 millió forintos adófizetési kötelezettsége volt, az adózott, tiszta nyereség alig kevesebb az üzemi szinten elért profitnál. Ez azt jelenti, hogy
Az mfor.hu közölte azt is, hogy a taggyűlési jegyzőkönyv szerint az új tulajdonosok, Mészáros Lőrincék a teljes nyereséget kifizették maguknak osztalékként.
Nem ez az első cég, ami kivirágzik a felcsúti milliárdos keze alatt. Szeptemberben az alcsútdobozi golfpályákat és klubot üzemeltető Golf & Country Máriavölgy Zrt.-ről derült ki, hogy jó kezekbe került, hiszen tavaly olyan jó évet zártak, amire már egy évtizede nem volt példa.