;

Színház- és Filmművészeti Egyetem;egyetemfoglalás;SZFE;Szarka Gábor;

Szarka Gábor

- Az SZFE-kancellár nem sorosozik, a háttérből irányítókat akarja látni

Szerinte valakik megszabják az épületen belülről a folyamatokat.

A Színház és Filmművészeti Egyetemen (SZFE) már-már háborús helyzet alakult ki - erről beszélt az intézmény újonnan kinevezett kancellára a hvg.hu-nak. Szarka Gábor elmondta, az elejétől kezdve igyekeztek a lehető legtoleránsabban eljárni. Hangsúlyozta, erőszakot semmiképp sem fognak alkalmazni a kapunál tiltakozó hallgatókkal szemben. 

"Az nem normális, hogy nem engedik be az igazgatásért felelős vezetőt sem, tehát nem tudok körülnézni, a tűz- és munkavédelmi kérdéseket megtekinteni, ellenőrzést végrehajtani, az okmányokhoz hozzáférni, csak ha esetleg kikérem azokat."

Ugyanakkor pikánsnak tartja, úgy kellene átvennie egy épület üzemeltetését, hogy azt sem tudja, merre van az irodája. Abban reménykedik, hogy néhány idősebb kolléga meg tudja győzni a diákokat, hagyjanak fel a tiltakozással. 

"Nem tudom, hogy a tanköztársaság hogy működik és kitől kapják az utasításokat."

Szarka Gábor jelezte, semmilyen Soros-vonalat nem akar idekeverni, ugyanakkor kérdés, kik irányítanak belülről. Felidézte azt is, amikor a hallgatók nem engedték be az épületbe. Mivel azt a választ kapta tőlük, hogy nincsen senki köztük, akik jogosult lenne nyilatkozattételre, emiatt gondolja, valaki vezényli a folyamatokat. " Nem a háttérhatalmakra gondolok, hanem konkrét emberekre, tanárokra, esetleg diákokra, akik kiadják a vezényszót, hogy így vagy úgy kell cselekedni."

"Meg kell majd nézni, hogy a háttérből, a szervezők közül ki a felelős azért, hogy ez idáig fajult, hogy olyan dolgokra is rávették a diákokat – egyfajta Stockholm-szindróma hatása alatt –, ami már túlmegy a józan ész határán, de ettől őket nem szabad bántani."

A működési rendet pedig biztosítani fogják, ugyanakkor azt nem árulta el, milyen eszközökkel.

Katonai múltjával kapcsolatban pedig azt mondta, szakmai felkészültsége elég egy kancellári feladatra. Hozzátette, katonai feladatainak nagyobb hányadát igazgatási feladatokkal töltötte.

A teljes interjút ide kattintva olvashatja el. 

Korábban lapunk is beszámolt arról az interjúról, amelyet Szarka Gábor adott nemrég az állami rádiónak.  Ebben elhangzott, gondolkodó és értelmes embereknek tekintik a tiltakozó diákokat. Utóbbi gondolat ugyanakkor kissé ellentmond a mostani nyilatkozatnak, miszerint a háttérből irányítják a diákokat. 

A zenész 65 évesen, egy kaliforniai kórházban hunyt el.