sztrájk;Színház- és Filmművészeti Egyetem;

- SZFE: A kuratórium bekérte a sztrájkoló dolgozók listáját

A sztrájkbizottság tagjai emiatt bejelentést tesznek a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál.

A mai napon a Színház- és Filmművészeti Egyetem sztrájkbizottsága a harmadik tárgyalást folytatta le. Megegyezés a mai napon sem született – jelentette be az SZFE Facebook-oldalán.

Az egyetem dolgozói csütörtökön két órás figyelmeztető sztrájkot tartottak, amely alatt az Ódry Színpadon az SZFE mellett kiálló nyilatkozatokat olvasták fel. 

„Ma reggel a fenntartó kuratórium az egyetem kancellárjától bekérte a figyelmeztető sztrájkban résztvevők név szerinti listáját”– írták a bejegyzésben.

A sztrájkbizottság nem értett egyet azzal, hogy a listát a munkáltatón kívül bárkinek kiadják. Ezért kérték a kancellárt, hogy ezt a tényt jelezze a kuratórium felé, és hívja fel a figyelmüket arra, hogy ezek az adatok kizárólag a bérszámfejtés céljaira használhatók fel, amit nem a kuratórium végez, a bérszámfejtés után pedig törölni kell az adatokat, ugyanis a törvény szerint nem tárolhatóak.

A bejegyzést azzal zárták, hogy a sztrájkbizottság tagjai bejelentést tesznek a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál. Úgy vélik, már az adatok kikérése is jogszerűtlen, emiatt pedig nem volt jogalapja az adatok átadásának.

Az SZFE dolgozói azért fordultak sztrájkkövetelésekkel a kormányhoz, mert álláspontjuk szerint az intézmény fenntartójának kijelölt alapítvány által megszövegezett alapító okirat és az új szervezeti és működési szabályzat is sérti a munkavállalók érdekeit.

A dolgozók mellett a hallgatók is tiltakoznak az ellen, hogy  szeptember elejétől az egyetem fenntartója a Színház- és Filmművészetért Alapítvány, az intézmény kuratóriuma élére pedig Vidnyánszky Attila került. Emiatt lemondott az egyetem vezetése, az oktatók egymás után hagyják ott az intézményt, a diákok pedig elsejére virradóra elfoglalták az épületet. A hallgatók hétfőn bejelentették, hogy panaszbeadványt nyújtanak be az alapvető jogok biztosához és az oktatási jogok biztosához, mert úgy érzik, a fenntartói intézkedések egyértelműen sértik autonómiájukat.

A szakma szerinte az általa vezetett Újszínházat is jelenti.