A koronavírus idején különösen, de akár utána is hatásos terápiás módszer lehet az atlantai terapeuta, Denice Clark már 2008 óta alkalmazott, Séta és beszélgetés nevű eljárása. A Doctor Walk and Talk néven is emlegetett szakembert tavasszal, a koronavírus-járvány hónapjai alatt több kollégája is megkereste, hogy képezze ki őket az eljárás alkalmazására. „A terapeuták és az ügyfelek is belefáradnak az online kezelésekbe. Úgy tűnik ez az egyetlen biztonságos módja annak, hogy személyesen találkozhassanak” – idézte az Elemental magazin Clarkot. A sétálva beszélgetés módszere azoknak is működőképes lehet, akik bármilyen okból nem szívesen vállalkoznak online terápiára.
Kutatások igazolták, hogy a szemkontaktus növelheti a szorongás szintjét, ezért sokan a - megfelelő távolságot tartva, maszkot viselve - terapeutával egymás mellett sétálva sokan kellemesebben érezhetik magukat, mint egy szobában ülve. A terapeuta tapasztalatai szerint a páciensek könnyebben megnyílnak és őszintébbek is így. Úgy fogalmazott: „az emberek olyan dolgokat hoznak fel egy ilyen beszélgetés közben, amelyek soha nem kerülnek elő szemtől szembeni beszélgetéseken.”
Azt is igazolták már tudósok, hogy a gyaloglás hozzájárul az agy egészségének megőrzéséhez, segít csökkenteni az Alzheimer-kór és a demencia valószínűségét. A sétálva beszélgetős terápia segíthet stroke-on átesett betegek rehabilitációjában és fejlesztheti a mozgásukat is. A természet közelsége is gyógyító hatású, csökkenti a stresszt, javíthatja a hangulatot, a közérzetet, de még az önbecsülést is.
A terápia egyetlen ellenjavallata a rossz időjárás lehet.