Az egyik legfontosabb változás a tervezetben, hogy ez az atipikus munkavégzési forma, vagyis
– mondta az InfoRádióban Bodó Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára. Ha a közös elhatározás megvan, akkor a törvényhozónak kell azt a pár fix pontot biztosítani, amely mentén megállapodhatnak a felek.
Bodó Sándor szerint fontos kérdés, milyen időtartamban lehet ezt a megoldást választani. "A hét bizonyos napjain, esetleg a nap bizonyos óráiban, is lehet távmunkát végezni, és ezt lehetővé kell tenni" - fogalmazott. A másik fontos pont, hogy a költségeket ki és hogyan biztosítja. A Munka törvénykönyve fő szabály szerint ezt a munkaadónak írja elő, ha távmunkában foglalkoztatja a dolgozót.
"Havi átalányban tudnak megállapodni a felek, ami a mindenkori minimálbér 10 százalékáig terjedhet" – közölte az államtitkár. Ez az idei minimálbér alapján 16 100 forint lehetne.
A legtöbb nyitott kérdés ugyanakkor a munkahelyi balesetekkel kapcsolatos.
Noha sok tisztázandó rész van, Bodó Sándor jelezte,
"Azért fontos a mielőbbi beterjesztés, mert a járvány második hulláma itt van a nyakunkon, és elképzelhető, hogy újra olyan intézkedéseket kell alkalmazni, amelyek az atipikus foglalkoztatási formákat helyezik előtérbe, és akkor szükség lesz ezekre a szabályokra" - fogalmazott.