A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) szakértői engedélyezték volna, hogy az RTL Magyarország felvásárolja Central Médiacsoport digitális üzletágának 30 százalékát, de az NMHH vezetése mégis megtiltotta az akvizíciót - derült ki a Média1.hu szakportál birtokába jutott dokumentumokból. A szakértők akkori álláspontja szerint az üzlet nem veszélyeztette volna a magyar médiapiac sokszínűségét. A Central Digitális Média Kft. egyik legfontosabb eleme a 24.hu közéleti hírportál, amely kifejezetten kormánykritikus hangvételű cikkeket közöl. Az RTL azt tervezte, hogy a híradója szorosan együttműködik majd a 24.hu szerkesztőségével.
Vidus Gabriella, az RTL Klub Magyarország vezérigazgatója és Varga Zoltán a Central Médiacsoport tulajdonos-vezérigazgatója még 2016 szeptemberében jelentették be a felvásárlási szándékot, az üzletet azonban engedélyeztetni kellett a Gazdasági Versenyhivatalnál. Utóbbi az NMHH-tól kért szakvéleményt arról, hogy az összefonódás eredményezheti-e a hazai médiapiac sokszínűségének csökkenését. A szervezet úgy foglalt állást, hogy az akvizíció „jelentős torzulást eredményezne” a magyar médiapiacon, ezért végül nem engedélyezték az üzletet. Csakhogy egy 2016 decemberi „A sokszínű tájékozódás jogának érvényesülésével kapcsolatos vizsgálat” című belső dokumentum ábrákkal, grafikonokkal illusztrálva foglal állást amellett, hogy „az összefonódás eredményeképpen létrejött műsorkészítő műhely nem csökkenti érdemben a média sokszínűségére vonatkozó lehetőséget”. Mint írták, az új felállásnak köszönhetően valóban 2,7 millió hírfogyasztót érnének el, de ez a csoport is igénybe vehetne további 6-7 információforrást. Ehhez képest az NMHH 2017. január 24-i elutasító határozatában úgy fogalmazott, „a szakhatósági eljárás során feltárt tényállási adatok nyomán megállapítható, hogy a független véleményforrások összefonódás utáni szintje nem biztosítaná a sokszínű tájékozódás lehetőségét”.
Az RTL Magyarország bíróságon támadta meg a döntést, az ügyben még nem született jogerős ítélet. A Média1.hu megkereste az ügyben az NMHH-t is, de a hatóság mindössze annyit írt: „a döntés-előkészítő dokumentumok nem nyilvánosak”.