Hat egyetem vált működési modellt, vagyis kerül alapítvány vezetés alá augusztus elsejétől - jelentette be pénteken az Innovációs és Technológiai Minisztérium.
A közlemény elején fel is sorolják ezeket – vagyis az Állatorvostudományi Egyetemet, a Miskolci Egyetemet, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemez (MOME), a Neumann János Egyetemet és a Soproni Egyetemet és a Széchenyi István Egyetemet – az viszont csak az utolsó bekezdésből, mintegy mellékesen derül ki, hogy hetedikként eldőlt Színművészeti Egyetem sorsa is.
A Színművészeti szeptemberben kerül alapítványi fenntartásba, az ITM pedig felsorolja az alapítvány tagságát – és vezetőjét:
akit már korábban „megszólítottak”, hogy vegyen részt az alapítványi munkában. A kuratórium tagjai Bacsa György, a MOL stratégiai ügyvezető igazgatója, Lajos Tamás operatőr-producer, Rátóti Zoltán színész-rendező, és Világi Oszkár, a SLOVNAFT Igazgatóságának elnöke, vezérigazgatója.
„A korszerű, magas szintű képzés sokkal jobb esélyeket teremt a hallgatók számára arra, hogy neves külföldi szakemberektől tanulva az országhatárokon túl is sikeressé váljanak a filmiparban, színházi világban” – fejtegeti a modellváltás hátterét az ITM.
Ezzel épp csak a Színművészeti Parlament előtt tüntető hallgatói, valamint a legnépszerűbb magyar írók, költők, színművészek nem értettek egyet, akik petícióban kérték a kormányt, engedje el az egyetemet. Az aláírók arra is emlékeztettek, a modellváltást előzetes hatástanulmány nélkül, erőltetett tempóban vitte át a kormány, a szakmai közösség akarata ellenére.