Több ezer műanyag kupak gyűlt össze a szocialisták budapesti akciójában. Az MSZP nyolc napon keresztül gyűjtötte a kupakokat, mellyel a fővárosiak bedobással szavazhattak a tűzijátékra vagy a hídfelújításra -írja az MTI.
Az eredményről Molnár Zsolt számolt be csütörtökön, a Facebookon is követhető sajtótájékoztató keretében: mint elmondta, a budapestiek elsöprő többségben szavaztak a hídfelújításra, és utasították el a pénzszórást.
A politikus kitért arra, hogy pár órával korábban "az Országgyűlés fideszes többsége elfogadta a bosszú, a revans költségvetését", amiért tavaly az önkormányzati választáson "Budapesten és az ország jelentős részén nem kértek, nem kérünk a NER és a Fidesz hatalmából".
Bár a távirati iroda erre nem tért ki, Molnár az ország legnagyobb legitimitású vezetőjének nevezte Karácsony Gergelyt, mondván, egy politikusra sem szavaztak annyian személyesen, mint a főpolgármesterre. A szocialista politikus arra is emlékeztetett, hogy Karácsony és több kerületi polgármester, jelképes helyszínről, a Lánchíd mellől figyelmeztette Orbán Viktort és a kormányt: a most elfogadott költségvetés az emberek cserben hagyása, és elfogadhatatlan az önkormányzati rendszer számára.
Molnár megismételte azt a főpolgármesteri állásfoglalást, hogy Budapest akkor is felújítja a Lánchidat, ha arra egy fillért sem kap a kormánytól.
A kormány mindössze 6 milliárd forinttal támogatná a híd felújítását – eközben az augusztus 20. ünnepségsorozatra 6,5 milliárdot, magára a tűzijátékra 1,3 milliárdot költenének.
Hollik István, a Fidesz szóvivője egyébként éppen pénteken fenyegetőzött azzal, hogy felkérik az Orbán-kabinetet: vegye át a Lánchíd kezelését a fővárostól. A kormánypárt nem hagyta szó nélkül Molnár sajtótájékoztatóját sem: az MTI-nek elküldött közleményükben teszetoszának nevezték a fővárosi baloldalt, és híd felújítás elkezdését sürgették. Szerintük ennek anyagi akadályai sincsenek, hiszen ők biztosítják az említett 6 milliárdot, és "a fővárosi önkormányzat tele van pénzzel", 180 milliárdot tartanak államkötvényben.
Karácsony Gergely csütörtökön ugyanakkor egyértelművé tette, nem nyúlnak a kötvényben tartott forrásokhoz, mivel minden megtakarított egy forintra két forintnyi hitel és kötelezettségvállalás jut a főváros kasszájában - Budapestnek a Tarlós-érából megörökölt 144 milliárd forintos adósságállományt is rendeznie kell.