Budapest;Tarlós István;

- Tarlós: Ne hipotetikus kommunikáció legyen, hanem tisztázzuk a helyzetet

„Ha már most tudják, hogy ezek az ügyek, közbeszerzések, lebonyolítások korrupciógyanúsak, feljelentést kellett volna tenniük. Én ezt hétfőn megtettem helyettük az országos rendőrfőkapitánynál” – mondta a volt főpolgármester.

Tarlós István minden olyan, a korábbi ciklusokat érintő ügyben feljelentést tett hétfőn, amelyeket a főváros vezetése korrupciógyanúra hivatkozva vizsgálna – mondta a volt főpolgármester a Magyar Nemzetnek adott interjújában.

Tarlós közölte: a jelenlegi városvezetés a vizsgálóbizottság működésével öngólokkal nézhet szembe. Ezzel kapcsolatban a 4-es metró beszerzési és építési munkáit, a Bálna ügyét, a Rácz Fürdő közbeszerzését, és a budapesti parkolási szerződéseket említette.

„A BKK és a főváros elektronikus jegyrendszere ügyében pedig magam tettem feljelentést még 2018-ban, és azonnali személyi konzekvenciái voltak az esetnek. Ez az ügy már megfelelő helyen, a nyomozó hatóságnál van”– jelentette ki.

Hozzátette, hogy a 3-as metró ügyében nyugodtan lehet vizsgálódni. „Az infrastruktúra – alagút, biztonsági berendezések, pálya – felújítása 217 milliárd forintos projekt, nem 25 milliárdos, mint a Lánchíd. A túlárazott kivitelezői ajánlatokat kétszer vagy háromszor dobtuk vissza, mire elfogadható lett. Azóta az első szakasz felújítása befejeződött, a második átadás előtt áll, és már folynak a munkálatok az általunk előkészített harmadikon is.”

Arra a kérdésre, hogy miért pont ez a nyolc téma kerül a bizottság elé, úgy reagált: „jó kérdés, hiszen a témák jelentős részében érintett a jelenlegi városvezetés is. Erre csak annyit tudok mondani, hogy ha valaki gonoszkodni akar, akkor azt úgy csinálja, hogy ne lógjon ki a lóláb.”

Szerinte a korrupciógyanús kifejezésnek két célja van: elterelni a figyelmet arról, hogy az új városvezetés kilenc hónap alatt nem tud felmutatni semmit, illetve az egész már 2022-ről szól, pont addig húzzák el a vizsgálatukat. Lényeg, hogy minden héten el lehessen mondani, le lehessen írni addig az ellenzéki sajtóban, egymás mellett a szavakat: vizsgálóbizottság, korábbi városvezetés, adósság, korrupció – közölte, hozzátéve:

„ha már most tudják, hogy ezek az ügyek, közbeszerzések, lebonyolítások korrupciógyanúsak, feljelentést kellett volna tenniük. Én ezt hétfőn megtettem helyettük az országos rendőrfőkapitánynál. Ne hipotetikus kommunikáció legyen, hanem tisztázzuk a helyzetet.”

A volt főpolgármester arról is beszélt, hogy Karácsony Gergely felhívta karácsonykor, és udvariasan kellemes ünnepeket kívántak egymásnak. „Azóta nem keressük egymást. Ő nincs is abban a helyzetben, hogy saját gondolatait, elhatározásait vigye bele a főpolgármesteri munkába. Meggyőződésem, hogy a főpolgármester nem a maga ura, főleg amióta a két MSZP-s polgármestert beszipkázta a DK. A mögötte álló erők akarata sokkal erősebben érvényesül a sajátjánál” – fogalmazott.

Azt mondta, tulajdonképpen a kilenc hónap alatt belengetett ígéretekből lényegében semmi sem teljesült, az idő panaszkodással, konfrontációval telik, és kétséges, hogy ez a parlamenti kampányig jelentősen változna. Szerinte „látványpolitizálás, gyűlölködés folyik, amit a Hvg.hu, a 24.hu, a Népszava – úgy tűnik – teljes erővel támogat”.

Leállt a nagy múltú ruhagyár Vásárosnaményban, az angol tulajdonos pedig nem fizet, de nem is bocsát el senkit, így 530 ember került tartós létbizonytalanságba.