;

Momentum Mozgalom;Orosz Anna;Fekete-Győr András;

- Orosz Anna lett a Momentum alelnöke

Fekete-Győr András pártelnök a Momentum Választmányának élére pedig Mándi Lászlót, a Momentum elnökségi tagját, debreceni önkormányzati képviselőjét nevezte ki.

Fekete-Győr András, a Momentum újraválasztott elnöke Orosz Anna elnökségi tagot nevezte ki a párt alelnökének a következő két évre - jelentette be a Momentum szerkesztőségünkhöz elküldött közleményében.

Fekete-Győr András elmondta:   

„Orosz Anna számomra nagyon fontos harcos- és bajtárs. 2017 januárjában kéz a kézben ugrottunk fejest a nyilvánosságba, amikor is együtt képviseltük interjúról-interjúra, fórumról-fórumra, pultról-pultra a NOlimpia és a politikai korszakváltás ügyét. Az elmúlt 30 év egyik felejthetetlen demokratikus kezdeményezésében volt az Anna végig mellettem, és most arra kértem őt, hogy a pártállami korrupt rezsim legyőzésében is maradjon mellettem. Immáron alelnökként.”

 Orosz Anna elmondta:

„Töretlenül hiszünk abban, hogy igenis meg lehet haladni a szekértáborharcokat, a magyar emberek szükségtelen és mérgező megosztását. Hiszünk abban, hogy ehhez véget kell vetnünk a NER romboló gépezetének és egy új politikai korszak alapjait kell letennünk, amely képes hitelesen és keményen küzdeni egy igazságos és szolidáris társadalomért, ahol a kitartó munka és a tisztesség, nem pedig a gátlástalan hatalomvágy visz előre.”

Fekete-Győr emellett a Momentum Választmányának élére Mándi Lászlót, a Momentum elnökségi tagját, debreceni önkormányzati képviselőjét nevezte ki.  

„Mándi László a Fidesz egyik fellegvárában, Debrecenben szervezte meg és vezette az új politikai generációt. Vezetése alatt a Momentum Debrecen egyetlen aktív és ütőképes ellenzéki közösségévé vált, ami egyúttal a Fidesz egyetlen alternatívája is helyben. Feladata, hogy az egyik legfideszesebb megyében szerzett emberi és politikai tapasztalataival a kistelepülések világa köré húzott narancssárga falon áttörjön a Momentum”- mondta Fekete-Győr András.

 

A főpolgármester szerint miközben Budapest rengeteg fontos közfeladatot ellát, azt is elvárja a kormány, hogy mindezek mellett még be is fizessen a központi költségvetésbe, „ami aztán ki tudja, hova és kiknek a zsebébe vándorol”.