;

bűnmegelőzés;Kőbánya;szabadulószoba;

- Szabadulás a valódi tét

A különböző tematikájú szabaduló szobák mindenhol közkedvelt időtöltésnek számítanak. Kőbányán játszva tanulhatnak a fiatalok az országban egyedülálló módon bűnmegelőzési tematikával készült szabaduló szobában.

A (V)ÉSZJELZÉS tulajdonképpen egy tematikus tanulószoba, melyet a szabaduló szobák mintájára alakítottak ki. A fiatalok egy szabaduló szobán végighaladva oldanak meg feladatokat, melyek az áldozattá, illetve elkövetővé válást hivatottak megelőzni, az ezzel kapcsolatos attitűdformálás útján.

A túlélő történetben a fiatalok egyfajta „helyszínelőként” – játék közben – „nyomozzák ki” többek között azt, hogy hogyan ismerhetik fel, ha baj van, hogyan kerülhetik el hogy esetlegesen egyszer ők maguk is áldozattá, netán információ hiányában elkövetővé váljanak. A játék alatt választ kapnak olyan kérdésekre, amit sem szüleiknek sem tanáraiknak nem szívesen tesznek fel és megtudják azt is, hogy honnan kaphatnak segítséget, ha ők vagy társaik mégis bajba kerülnének valahol.

A konkrét program számos olyan szituációra épül, melyek életszerű döntéshelyzetek elé állítják a fiatalokat, melyek az egyéni ötletek alapján csoportos megoldásokat, együttműködést tesznek szükségessé. 

Egy történet: 

Ha becsukod magad mögött az ajtót, egy önfeledt buli közepébe csöppensz, ahol pár perc múltán hirtelen minden a feje tetejére áll... már egy fiatal lány túléléséért küzdenek... társuk megmentése a cél, ami egyben szabadulásuk kulcsa is... És akárcsak az életben, itt is szorít az idő…
Infó:Célcsoport: általános iskolák 7-8. osztályos és a középiskolák tanulói A játékot 1 fő játékmester vezeti Csoportok: 8-10 fő/csoport Helyszín: Kőbánya, Újhegyi sétány 12. Tervezett projektidőszak: 2020. június 1 – 2020. október 31. Tervezett nyitva tartás: szorgalmi időszakban, tanítási napokon 09.00-15.00 óra között nyári szünetben előre egyeztetett időpontban

A rendőrség emberi test tiltott felhasználása miatt folytat nyomozást.