Több száz ember gyűlt össze vasárnap a fővárosban, az amerikai nagykövetség közelében, hogy a rendőri intézkedés közben megfojtott afroamerikai férfire, George Floydra emlékezzenek, a tragédiát felidézve pedig a rasszizmus és a rendőri brutalitás ellen tiltakozzanak.
A program szervezői, köztük a zenész Gregory G Ras már az esemény meghirdetésekor arra figyelmeztettek, hogy a járványhelyzet miatt tüntetést nem lehet tartani, kegyeleti rendezvényt azonban igen, mert az nem tartozik a gyülekezési törvény hatálya alá.
A résztvevők nagy többsége maszkot viselt, a megemlékezés pedig békés keretek között, zenék bejátszásával, rövid felszólalásokkal zajlott le; volt, aki azt hangsúlyozta, hogy nem a politikusok, hanem az emberi természet az ellenség, és a közösen felépített, romlott rendszert csak együtt tudjuk megváltoztatni. A rendezvényről a Mérce adott élő videóközvetítést.
Floyd utolsó szavai - „Nem kapok levegőt” - világszerte tüntetések és a Black Lives Matter mozgalom jelszavává váltak, mert kifejezik a hatósági erőszak, az elnyomás és a társadalmi igazságtalanságok okozta képletes légszomjat is. A férfi halála után tüntetéssorozat robbant ki az Egyesült Államokban, a tiltakozás átterjedt Európára, Ázsiára és Ausztráliára is, hiszen a rendőri brutalitásnak mindenütt vannak áldozatai.
A Szabadság téri megemlékezést a rendőrség nem oszlatta fel, ahogy a Deák téren megrendezett szurkolói megemlékezés esetében sem tették, bár utóbbin rasszista, uszító kijelentések is elhangzottak. A Floyd-megemlékezést három ellentüntető – a 444.hu szerint az Identitás Mozgalom aktivistái – próbálták megzavarni „European Lives Matter!” feliratú táblákkal, de őket a rendőrök igazoltatták és elküldték.