Trianon;Sopron;emlékpark;erdők;

- Trianoni emlékparkot avattak Sopronban Magyarország „ezeréves fája” és a klímavédelem jegyében

Erdeink 84 százalékát száz éve elvették, de a büszke államtitkár állítja: tíz év is elég volt, hogy sikerre vigyék a fásítást, a klímavédelmet.

Magyarország ezeréves fáját még a trianoni békeszerződés sem tudta elpusztítani – utalt jelképesen a 100 évvel ezelőtti békeszerződés tragédiájára a soproni trianoni emlékpark csütörtöki avatásán Zambó Péter. Az erdőkért és földügyekért felelős államtitkár a Nagy-Magyarországot ábrázoló parkban, ahol az elcsatolt részeket piros, a mai Magyarország területét zöld, a területek között futó sétautakat pedig fehér kövekkel burkolták, kifejtette, hogy mire is gondol:

 

„Száz éve Magyarország fájának ágait levágták, lombkoronájának kétharmadát lecsonkolták. Az erdőterületek 84 százalékát elvették, így létkérdéssé vált a fásítás a megmaradt területeken.”

Zambó Péter adatai szerint a fásítási program végül sikertörténet lett hazánkban, mert mint mondta, „a kényszerből erényt kovácsoltak”, és az erdőterületek megduplázásával jó alapot teremtettek a XXI. század fenntartható gazdálkodási formái, a klímaváltozás elleni küzdelem számára is. 

„Különösen az elmúlt évtizedben az ágak újra hajtottak, a levelek gyarapodtak, így az évezredes fa újra termőre fordult”– jelentette ki büszkén az államtitkár.
Zámbó Péter, az Agrárminisztérium államtitkára (b2), Farkas Ciprián, Sopron polgármestere (b) és Ábrahám István a soproni székhelyű TAEG Tanulmányi Erdőgazdaság Zrt. vezérigazgatója átvágja a nemzeti színű szalagot a Trianoni Emlékpark avatóünnepségén

Tudatosan időzíthette a román igazságszolgáltatás a trianoni évfordulóra az EMNT-elnök állami kitüntetésének visszavonása miatti per tárgyalását.