A Kortárs Írói Alapítvány Hazai Attila Emlékére 2012 őszén, az író halálának évében jött létre édesanyja, Hazai Éva kezdeményezésére. Az alapítvány célja a hagyaték gondozása mellett, hogy elismerésben részesítsen egy pályakezdő vagy középgenerációs írót, aki Hazai Attilához hasonlóan szuverén, újító, kísérletező és kockázatvállaló szerző, jelentős művel hívta már fel magára a figyelmet, és akire szintén jellemző a társművészetek iránti nyitottság, fogékonyság.
Az elismerést a korábbi években Bartók Imre, Tóth Kinga, Orcsik Roland és Nemes Z. Márió kapta. Az idei díjazott, Kiss Tibor Noé első, Inkognitó című regénye 2010-ben jelent meg, s ezzel a Bródy-díj zsűrije az öt legjobb elsőkötetes szerző közé választotta. Második regénye, Aludnod kellene címmel 2014-ben látott napvilágot, harmadik kötete 2020 őszére várható. 2015-ben Békés Pál-díjat kapott. Regényeit 2016 óta négy nyelvre (cseh, német, lengyel, szlovén) fordították le, és további négy nyelven (észt, horvát, román, szlovák) olvashatók egyéb írásai, novellái, regényrészletei. Szépirodalmi szövegei (tárca, tárcanovella, regényrészlet, vers) számos nyomtatott és online kiadványban, folyóiratokban és antológiákban is megjelentek.
A díjazott személyéről az alapítvány kuratóriuma (Garaczi László, Hazai Éva, Berta Ádám, Németh Gábor, Sarankó Márta, Szegő János) és az általuk felkért zsűri (ezúttal Nemes Z. Márió, Gaborják Ádám, Nagy Gabriella, Szüts Miklós) hoz döntést. Az elismeréssel – egy magát megnevezni nem kívánó irodalomkedvelő támogató jóvoltából – egymillió forint pénzjutalom és egy Hazai Attila-festmény is jár. Az ünnepléssel egybekötött díjátadó est a jelenlegi helyzetből adódóan 2020 őszére várható.