Szerda reggel megszületett Boris Johnson és menyasszonya, Carrie Symonds kisfia. A gyermek és édesanyja egyaránt egészségesek. A kormányfő egyelőre nem megy apasági szabadságra. Igazoltan maradt távol a szerda déli kormányfői interpellációktól Boris Johnson, aki csak vasárnap este tért vissza londoni rezidenciájára vidéki hivatali otthonában, Chequersben eltöltött kéthetes lábadozása után.
Mint arról lapunk többször is beszámolt, az 55 éves politikust alaposan ágynak döntötte a Covid-19, betegsége idején három éjszakát intenzív osztályon kellett töltenie. Párhuzamosan, de a pár dél-londoni lakhelyén kúrálta magát a 32 éves Carrie Symonds kommunikációs és környezetvédelmi szakember, aki ugyancsak elkapta a vírust.
BoJo és Carrie szerda délelőtt jelentette be, hogy a reggeli órákban megszületett fiúgyermekük, aki édesanyjával együtt jó egészségnek örvend. Korábbi információk szerint "nyár elejére" várták az újszülöttet. A Sky News úgy tudja, hogy a már eddig is legalább ötszörös apa jelen volt a szülésnél, noha a koronavírus-járvány kitörése óta a kismamák magukra maradnak a szülőszobában. Úgy hírlik, Boris Johnson csak az év későbbi részében vesz ki apasági szabadságot, mert most a Covid-19 elleni küzdelem irányítása áll figyelme középpontjában.
Ebben az évezredben két kormányfő is bonthatott már pezsgőt gyermeke születése alkalmából a Downing Streeten. 2000-ben Tony Blair negyedik gyermeke, Leo, 2010-ben David Cameron ugyancsak negyedik gyermeke, Florence sírása törte meg a hivatali szobák csendjét. Korábban azonban 150 évig nem volt gyermekáldás a világ egyik leghíresebb bejárati ajtaja mögött.
Boris Johnson kisfia hullámvasútszerű időszak boldog állomása a kormányfő életében. A Brexitről döntött, nagyrészt a nevéhez fűződő 2016. júniusi népszavazás után 2018-ig külügyminiszterként dolgozott, majd visszavonult az alsóház hátsó soraiba. 2019 júliusában választotta meg vezetőjének a Konzervatív Párt és költözhetett be a Downing Streetre. Múlt év októberében sikerült megállapodásra jutni az Európai Unióval a Brexit fúj eltételeiről, majd december 12-én földcsuszamlásszerű győzelmet ért el az előrehozott parlamenti választáson.
Röviddel az EU-ból való kilépés január 31-i megvalósulása után sikerült dűlőre jutnia második feleségével és négy felnőtt gyermeke anyjával, Marina Wheeler emberi jogi ügyvéddel válásuk körülményeiről. Nem egészen két hét múlva, február 29-én jelentette be a kormányfő, hogy eljegyezte barátnőjét és nyár elejére gyermeket várnak. Azóta sokat bírált késlekedés után március 23-án rendelte el az Egyesült Királyság vesztegzár alá helyezését, majd négy nap múlva maga is ágynak esett.
A túlnyomó részben virtuálisan lezajlott szerdai kormányfői interpellációs félórát ismét Dominic Raab vezette le. Mind a külügyminiszter, mind Sir Keir Starmer, az ellenzék vezére és a többi párt felszólaló honatyái is őszinte jókívánságaikat küldték a boldog szülőknek. Az emelkedett hangulat ellenére a kormány súlyos bírálatokat kapott a járvány kezelése miatt. Sir Keir "igazán borzalmasnak" nevezte a tényt, hogy várhatóan az Egyesült Királyság lesz a Covid-19 legtöbb halálos áldozatát elkönyvelő európai ország. A szociális intézményekben és az emberek saját otthonaiban bekövetkezett eseteket is beleszámítva becslések szerint máris 27 ezren vesztették el a vírussal szembeni harcot.